مخبر - 1397/07/18 - روزنامه خبرجنوب : . به گفته کارشناسان، آمار بالای شکایات حوزه پزشکی در خصوص عمل های جراحی و غیرجراحی زیبایی توسط غیرمتخصص ها نشان از فاجعه ای می دهد که در سطح کشور بویژ...
روزنامه خبرجنوب
1397/07/18 - 19:30

.
به گفته کارشناسان، آمار بالای شکایات حوزه پزشکی در خصوص عمل های جراحی و غیرجراحی زیبایی توسط غیرمتخصص ها نشان از فاجعه ای می دهد که در سطح کشور بویژه در پایتخت هر روز در حال وقوع است. این روزها از عمل های جراحی بینی گرفته تا تزریق ژل و بوتاکس، توسط غیرمتخصص ها در گوشه و کنار پایتخت و برخی شهرستان ها انجام می شود.

حتی کار به جایی رسیده که در بعضی از آرایشگاه ها هم بوتاکس تزریق می کنند. این در حالی است که نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران در این باره هشدار می دهد در حال حاضر 300 جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی در ایران داریم اما بر اساس آمارهای رسمی 3600نفر در شهر تهران و 8000 نفر در کل ایران مشغول جراحی پلاستیک هستند که خیلی از این افراد آموزش لازم را ندیده و حتی پزشک هم نیستند. از طرفی رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران هم از آمار 10 درصدی شکایات در این حوزه خبر می دهد.
دکترایرج خسرونیا در این باره می گوید: دلیل اصلی انجام عمل های جراحی توسط غیرمتخصصان، هزینه بالای جراحی ها توسط متخصصان متبحر است، یعنی به دلایل اقتصادی مردم به جای اینکه به عنوان مثال برای جراحی زیبایی بینی به جراح متخصص مراجعه کنند، جان خود را به پزشک عمومی می سپارند.
به گفته وی، وضعیت بد مالی پزشکان عمومی هم دلیلی است بر گرایش آنها به انجام اعمال جراحی یا کارهایی که به هیچ عنوان در حوزه تخصصی این افراد نیست، در این میان برخی پزشکان هم به دلیل مدت ها حضور دائم در اتاق های عمل در کنار متخصصان جراح و به دست آوردن تجربه کافی، با اعتماد به نفس بالا دست به انجام اعمال جراحی می زنند واتفاقاً ممکن است دستمزدی به مراتب بالاتر از یک جراح متخصص دریافت کنند.
دکترخسرونیا با تأکید بر اینکه برخی از مردم برای مراجعه به پزشکان اصلاً توجهی به تابلوی پزشک و حوزه تخصصی او نمی کنند،می افزاید:نمی توان گفت که تنها دلیل تمایل مراجعه مردم به پزشکان عمومی و غیرمتخصص ها، دلایل اقتصادی است،بلکه ناآگاهی هم دلیل بسیار بزرگی است که نمی توانیم براحتی از کنار آن بگذریم. یک کارشناس نظارت بر درمان وزارت بهداشت و درمان با تأکید بر افزایش آگاهی رسانی به مردم در این حوزه می گوید: بر روند و عملکرد پزشکان متخصص و غیرمتخصص در همه حوزه ها و بویژه زیبایی نظارت دوره ای می شود و در صورت وجود شکایت از مکانی خاص، حتی اگر بدون تابلو باشد، محل شناسایی شده و با ارائه حکم قضایی در اسرع وقت پلمب خواهد شد.او در ادامه می افزاید: شماره تلفن 1590 و 1690در این زمینه پیش بینی شده و به صورت دقیق توسط ناظران به تمامی شکایات رسیدگی می شود

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.