مخبر - 1397/07/21 - خون بازی در تاکستان

خون بازی در تاکستان
پنج شنبه گذشته بود که خبری مبنی بر خون گیری مشکوک از دانش آموزان مدرسه ای در شهرستان تاکستان استان قزوین در رسانه ها دست به دست شد و جزییات ضد و نقیضی از این موضوع نیز مطرح شد. مدیرهلال احمر استان قزوین می گوید: «این جوان 17 ساله تنها با چند عدد لنست تست قند خون اقدام به انجام تست برای 62 نفر ...
خون بازی در تاکستان

صبح نو: پنج شنبه گذشته بود که خبری مبنی بر خون گیری مشکوک از دانش آموزان مدرسه ای در شهرستان تاکستان استان قزوین در رسانه ها دست به دست شد و جزییات ضد و نقیضی از این موضوع نیز مطرح شد. مدیرهلال احمر استان قزوین می گوید: «این جوان 17 ساله تنها با چند عدد لنست تست قند خون اقدام به انجام تست برای 62 نفر استفاده کرده است که می تواند بسیار خطرناک باشد. البته مرکز بهداشت تاکستان به والدین دانش آموزان اطمینان داده که آنان را واکسینه می کند.»

چهارشنبه هفته گذشته خبری در رسانه ها منتشر شد
مبنی بر این که فردی ناشناس به بهانه آزمایش قندخون، اقدام به خون گیری از دانش آموزان مدرسه دخترانه سماء کرده است که موجب تحصن خانواده های این دانش آموزان در
شبکه بهداشت و درمان این شهر شد. طبق اظهارات دانش آموزان و اولیاء آن ها این فرد ناشناس با دو یا سه سرنگ مشترک از همه دانش آموزان خونگیری کرده است.
به گزارش ایرنا، مدیراین مدرسه بدون انجام تحقیقات لازم و هماهنگی با نهاد های ذی ربط به این فرد اجازه انجام خونگیری را می دهد. این فرد برای انجام تست قند خون چند دانش آموز از یک سرنگ استفاده کرده که این موضوع توسط دانش آموزان به والدین اطلاع داده شده و موجب نگرانی آن ها در خصوص وضعیت سلامت فرزندان شان شده است.
در پی این اتفاق والدین این دانش آموزان مقابل شبکه بهداشت و درمان تاکستان تجمع و خواستار رسیدگی مسوولان به این قضیه شدند.

فرد ناشناس 17 ساله بوده است!
پس از تجمع والدین این دانش آموزان مقابل ساختمان بهداشت این شهر، مدیران این شهر و استان اقدام به پیگیری کردند. به گفته آقای حسین بی نیاز، مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین؛ «مدیر، معاون آموزشی و مربی بهداشت این مدرسه بازداشت شده اند تا بازجویی های بیشتری انجام شود.» بی نیاز می گوید: «عوامل مدرسه نباید به این سادگی فردی را که هیچ نامه ای از آموزش و پرورش نداشت به مدرسه راه می دادند. فردی که وارد مدرسه شده و اقدام به تست قند خون 30 نفر از دانش آموزان دختر کرده است. پسر جوان 17 ساله ای بود که به نظر می رسد با یکی از دانش آموزان آشنا بوده است.» وی ادامه می دهد: «این فرد مجوز های مربوطه از جمله کارت هلال احمر را جعل کرده و با پوشیدن کاور جمعیت هلال احمر وارد مدرسه شد. هم اکنون مشکل اصلی این است که چرا عوامل مدرسه به این آسانی اجازه ورود این فرد را به حریم مدرسه داده و از آموزش و پرورش منطقه استعلام لازم را انجام نداده اند. مدیر این مدرسه که جزو مدارس وابسته به آموزش و پرورش است هم اکنون از کار تعلیق شده است.» آقای محمد مبین، سرپرست فرمانداری تاکستان گفته است: «براساس اطلاعات اولیه کسب شده عامل خون گیری بدون هماهنگی از دانش آموزان یک مدرسه دخترانه سماء
در تاکستان از داوطلبان جمعیت هلال احمر بوده و انگیزه خاصی برای این اقدام خود نداشته است. این فرد از داوطلبان جمعیت هلال احمر بوده و قبلاً دوره های آموزشی مربوط به تزریق و انجام آزمایش های پزشکی اولیه مانند تست قند خون و فشار خون را پشت سر گذاشته بوده است.

انگیره فرد خاطی خودنمایی بوده!
دکتر منوچهر مهرام، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین می گوید: «یک فرد جوان با چند لانست اقدام به آزمایش تست قند خون از تمامی دانش آموزان کرده است. لانست وسیله ای است که با فشردن آن در نوک انگشت یک قطره خون خارج می شود و به این صورت می توان آزمایش قند خون را انجام داد. معلوم نیست این فرد با چه هدفی این کار را انجام داده است، اما این احتمال وجود دارد که قصد خودنمایی در یک مدرسه دخترانه را داشته است. ما در نخستین اقدام از این فرد خاطی آزمایش به عمل آوردیم و مشخص شد که این فرد سالم بوده و قصد آلوده کردن دختران این مدرسه را نداشته است.» مهرام گفته است: «مرکز بهداشت تاکستان به والدین دانش آموزان اطمینان داده که آنان را واکسینه می کند.»

دانش آموزان در سلامت کامل به سر می برند
روز گذشته آقای حسن آصفی، مدیرعامل هلال احمر استان قزوین اعلام کرده است: «اینکه این فرد چگونه انتخاب شده تا از این مدرسه تست قند خون بگیرد مشخص نیست، اما شنیده ها حاکی از آن است که مدیر این دبیرستان این فرد را از گذشته می شناخته است.» وی می گوید: «اگر قرار باشد شخصی از هلال احمر وارد یک دبیرستان یا دیگر مدارس در مقاطع مختلف شود، فرایند سختی را طی می کند، جلسات مکرری با آموزش و پرورش گذاشته می شود و کاملاً سختگیرانه افراد می توانند وارد مدارس شوند. آصفی می گوید: «ما هرگز برای یک مدرسه دخترانه از حضور یک پسر استفاده نمی کنیم، این در حالی است که مدیر این مدرسه یک پسر جوان را برای آزمایش تست قند خون از دختران انتخاب کرده است.» آصفی می گوید: «احتمالاً انگیره این فرد عاشقانه بوده است.»

13 لنست برای 62 نفر.
اما بر خلاف گفته های مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین، مدیرعامل هلال احمر می گوید: «این جوان تنها 13 عدد لانست تست قند خون داشته که این 13 عدد لانست را برای 62 نفر استفاده کرده است. این عمل بسیار خطرناک بوده چرا که اگر یکی از این افراد ویروس اچ. آی. وی یا دیگر ویروس های خطرناک را داشتند قطعاً دیگران نیز به آن مبتلا می شدند.» گفتنی است در برخی رسانه ها این تعداد لانست دو یا سه عدد اعلام شده بود.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
آموزش و پرورش   فشار خون   هلال احمر   بهداشت   قند خون   قزوین   خونگیری   اجازه ورود   انگشت   مهرام   تست قند خون   جمعیت هلال احمر   تزریق   آموزش و پرورش استان   معاون آموزشی   والدین   خودنمایی   خون بازی   پزشکی   سرنگ   مدرسه دخترانه   مبین   قطره خون   تاکستان   دانش آموزی   دانشگاه علوم پزشکی  
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
اکبر ترکان
1397/10/26 - 20:49


 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.