مخبر - 1397/07/21 - خانواده ها نگران نباشند

خانواده ها نگران نباشند
سه شنبه گذشته شخصی با مراجعه به دبیرستان دخترانه سماء در تاکستان خود را کارمند هلال احمر معرفی کرد و با ارائه نامه ای از سوی اداره هلال احمر و کارت شناسایی می گوید که جهت تست قند خون به مدرسه آمده است اما او با یک سرنگ مشترک اقدام به خون گیری از دانش آموزان می کند. دانش آموزان نیز این مسأله را به ...
خانواده ها نگران نباشند

با اعتراض و شکایت اولیا و هماهنگی نیروهای امنیتی و حراست فرد مذکور شناسایی و با دستور دادستان محترم شهرستان بازداشت می شود و هم اکنون در زندان چوبین در به سر می برد. فرماندار تاکستان در این باره گفت: به محض دریافت خبر همه نیروهای تحت امر و ذیربط به صورت آماده باش موضوع را پیگیری و با اطمینان بخشی به خانواده ها و ارجاع دانش آموزان به شبکه بهداشت و درمان شهرستان، همه آزمایش های مقدماتی و تخصصی در روز 18 مهرماه صورت گرفت. محمد مبین در ادامه افزود: در پی آزمایش های تخصصی و واکسینه کردن دانش آموزان هیچ گونه علائمی از بیماری در این دانش آموزان یافت نشده و هیچ گونه آسیبی آنها را تهدید نمی کند. عضوکمیته کشوری ایدز نیز در گفت و گو با «ایران» ضمن نوید دادن به خانواده ها با بیان اینکه احتمال ابتلای این دانش آموزان به بیماری های پرخطر نظیر ایدز نزدیک به صفر است، گفت: روش های امروزی بسیار دقیق هستند و احتمال ابتلا وجود ندارد. دکترمسعود مردانی در ادامه افزود: بهتر است تست روش مولکولی هم برای اطمینان خاطر بیشتر انجام شود، جواب این تست ها هم دو تا سه روز بعد از انجام، داده می شود. این استاد دانشگاه با تأکید بر حفظ آرامش و داشتن سعه صدر، به والدین دانش آموزان تاکستانی توصیه کرد: انجام تست دوره ای در شش ماه آینده هم می تواند به شما اطمینان خاطر صد درصدی در خصوص سلامت فرزندان بدهد. عضوکمیته کشوری ایدز خطاب به خانواده های این دانش آموزان گفت: تست های تکمیلی بیماری ایدز در تمامی مراکز بهداشتی درمانی کشور به صورت رایگان انجام می شود. گفتنی است موضوع خون گیری در این مدرسه با دستور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین مورد بررسی قرارگرفت و بر اساس نتایج به دست آمده، فرد مورد نظر هیچگونه رابطه کاری و عضویتی در جمعیت هلال احمر نداشته است و هیچگونه مدرک یا مجوزی مبنی بر ارتباط کاری با جمعیت هلال احمر ارائه نکرده است. در این خصوص معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: اقداماتی برای فرد خاطی و همچنین برای دانش آموزان انجام شده است و به نظر می رسد قصد خاصی به دنبال انجام این کار نبوده و بیشتر از روی ناآگاهی بوده است. طبق بررسی ها و آزمایش های انجام شده این فرد به بیماری خاصی آلوده نبوده است و تاکنون هم طبق آزمایش های ما دانش آموزان هم آلوده نبوده اند. دکتر حمیدرضا نجاری در خاتمه افزود: خوشبختانه متولدین 71 به بعد علیه هپاتیت بی هم واکسینه شده اند و همه این افراد هم واکسن داشتند. از طرفی بنا شد تا سطح ایمنی تمام دانش آموزان بررسی شود و اگر سطح ایمنی آنها بالای 10 باشد، نگرانی خاصی وجود ندارد.

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
بیماری   هلال احمر   بهداشت   ایمنی   قزوین   کارت شناسایی   تست قند خون   جمعیت هلال احمر   مراکز بهداشتی   واکسن   هپاتیت   فردو   مدیرعامل جمعیت هلال احمر   سعه صدر   سرنگ   خاطی   مبین   تاکستان   دانش آموزی   دانشگاه   دانشگاه علوم پزشکی  

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.