مخبر - 1397/07/20 - مدیر و معاون خاطی مدرسه سماء تاکستان قزوین بازداشت شدند

مدیر و معاون خاطی مدرسه سماء تاکستان قزوین بازداشت شدند
سرویس شهرستانها: سرپرست فرمانداری تاکستان گفت: مدیر و معاون خاطی مدرسه دخترانه سماء این شهرستان برای انجام بازپرسی و ادای توضیحات در خصوص ماجرای خونگیری مشکوک فردی از دانش آموزان این واحد آموزشی بازداشت شدند. محمد مبین افزود: این دو نفر برای انجام بازپرسی به طور موقت بازداشت شده اند. وی اظهار داشت: ...
مدیر و معاون خاطی مدرسه سماء تاکستان قزوین بازداشت شدند

سرویس شهرستانها: سرپرست فرمانداری تاکستان گفت: مدیر و معاون خاطی مدرسه دخترانه سماء این شهرستان برای انجام بازپرسی و ادای توضیحات در خصوص ماجرای خونگیری مشکوک فردی از دانش آموزان این واحد آموزشی بازداشت شدند.

محمد مبین افزود: این دو نفر برای انجام بازپرسی به طور موقت بازداشت شده اند. وی اظهار داشت: با توجه به آزمایش های انجام شده این اطمینان خاطر به والدین دانش آموزان داده شد که همگی آنها در صحت و سلامت هستند.

سرپرست فرمانداری تاکستان گفت: به منظور جلب اطمینان اولیاء، دانش آموزان این مدرسه تا مدتی تحت مراقبت های دانشگاه علوم پزشکی خواهند بود.مبین گفت: آزمایش های فرد خونگیر نیز که پسری 17 ساله و دانش آموز است نشان می دهد وی سالم بوده و مشکل خاصی ندارد.

وی اظهار داشت: در بررسی های اولیه مشخص شد این فرد انگیزه خاصی برای این اقدام نداشته و امکان دارد که به قصد ماجراجویی این کار را کرده باشد، اما تحقیقات پلیسی و قضایی در خصوص این اتفاق که روز چهارشنبه رقم خورد همچنان ادامه دارد.

فرد یاد شده با حضور در مدرسه دخترانه سماء تاکستان خود را از نیروهای هلال احمر معرفی کرده و از دانش آموزان این مدرسه اقدام به تست قند خون کرده بود. مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین هم گفت: در جریان خونگیری مشکوک از دانش آموزان دبیرستان دخترانه سماء تاکستان، اشتباه مدیر مدرسه محرز است زیرا معرفی نامه آموزش و پرورش از شخص موردنظر خواسته نشده است. به گفته وی از همین رو، غیر از فرد خاطی، مدیر مدرسه و یکی از معاونان مدرسه بازداشت هستند.

‏‏*مدیر مدرسه غفلت کرده است

حجت الاسلام والمسلمین محسن کرمی سرپرست دادستانی عمومی و انقلاب قزوین نیز در این مورد گفت: غفلتی از سوی مدیر مدرسه صورت گرفته که امری غیرضروری را بدون مقدمات انجام داده و سبب بروز مشکلاتی شده است. وی اضافه کرد: فرد مورد نظر از سوی دستگاه های دارای صلاحیت معرفی نشده بود، چراکه تست قند خون نیازی به خونگیری ندارد و متاسفانه مدیران مدرسه نه فقط اجازه این کار را به فرد خاطی داده بلکه مشارکت نیز داشته اند.سرپرست دادستانی عمومی و انقلاب قزوین گفت: سوء تدبیر مدیر مدرسه سبب بروز این اتفاق شده و مدیر مقصر است در حالی که مدیر، یکی از معاونان و فرد خاطی بازداشت شده اند.

کرمی ادامه داد: بعد سلامت روانی و جسمی دانش آموزان در اولویت بوده و دستورات فوری در زمینه انجام انواع تست های بیماری صادر شده که خوشبختانه دانش آموزان و فرد نمونه گیر به بیماری های خطرناک مبتلا نیستند. وی اضافه کرد: اولیاء دانش آموزان این مدرسه نگران بودند و در مقابل مدرسه تجمع کردند که دادستان تاکستان به خانواده ها اطمینان خاطر داد که با فرد خاطی برخورد جدی خواهد شد.

سرپرست دادستانی عمومی و انقلاب قزوین گفت: براساس تقاضای اولیاء علیرغم غیرضروری بودن، واکسنی برای دانش آموزان تهیه شد. کرمی گفت: برخورد جدی و قانونی با خاطیان در دستور کار است.

وی افزود: انگیزه فرد مشخص نبوده و ماجراجویی و ناپختگی نوجوان 17 ساله در امور پزشکی سبب بروز این اتفاق شده است.

‏* شکایت جمعیت هلال احمر از خونگیر تاکستانی ‏

جمعیت هلال احمر با تاسف بار دانستن اقدام خونگیر در دبیرستان تاکستانی اعلام کرد که از حق خود برای شکایت علیه این فرد استفاده کرده و تا صدور حکم قانونی پرونده شکایت را پیگیری خواهد کرد.

روابط عمومی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد: اقدام ناشایست فردی ناشناس در خصوص خون گیری مشکوک دانش آموزان دختر یک مدرسه در تاکستان قزوین با هلال احمر هیچ ارتباطی نداشته و این فرد به هیچ وجه امدادگر هلال احمر نبوده و هیچ ارتباط استخدامی و کاری با این نهاد مردمی نداشته است.

در این اطلاعیه آمده است: این فرد مانند سایر افرادی که تمایل به یادگیری مهارت های امدادی و آموزش های همگانی دارند و در دوره های آموزشی هلال احمر شرکت می کنند؛ فقط در یک بازه زمانی، یک دوره 22 ساعته آموزشی را آن هم بصورت ناقص در جمعیت هلال احمر گذرانده است.‏

جمعیت هلال احمر با نکوهش و تاسف بار دانستن اقدام این فرد که خود، دانش آموز دبیرستانی بوده و البته اقدام به تست قند خون و نه خون گیری کرده است؛ از حق خود برای شکایت علیه این فرد که قداست و صداقت لباس و عملکرد این نهاد مردمی را زیر سوال برده، استفاده کرده و تا صدور حکم قانونی پرونده شکایت را پیگیری خواهد کرد.

در این اطلاعیه آمده است: جمعیت هلال احمر به عنوان یک نهاد عمومی مسئول در ارائه آموزش های همگانی هرگز وارد هیچ برنامه ای در مدارس بدون هماهنگی با ادارات آموزش و پرورش و کسب مجوزهای لازم از نهادهای ذی صلاح نمی شود.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
آموزش و پرورش   بیماری   دادستان   هلال احمر   خونگیری   ماجراجویی   تست قند خون   جمعیت هلال احمر   آموزش و پرورش استان   هلال احمر جمهوری اسلامی ایران   تحت مراقبت   دخترانه   ناشایست   پزشکی   مدرسه دخترانه   خاطی   مبین   مدیر مدرسه   محسن کرمی   تاکستان   دانش آموزی   دانشگاه علوم پزشکی  
اخبار مرتبط
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.