مخبر - 1397/07/19 - کمبود تعداد پرستاران و پزشکان نسبت به جمعیت کشور

کمبود تعداد پرستاران و پزشکان نسبت به جمعیت کشور
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: 63 درصد از هزینه های حوزه سلامت به موضوع دستمزد اختصاص پیدا می کند.
کمبود تعداد پرستاران و پزشکان نسبت به جمعیت کشور

باشگاه خبرنگاران جوان: ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در مراسم هشتمین نشست کارشناسی مجمع انجمن های علمی گروه های پزشکی ایران که عصر امروز که در سالن سعدی برج میلاد برگزار شد، درباره وضعیت معیشتی مردم گفت:: به عنوان وزارت بهداشت باید بگویم که وضعیت اقتصادی رو به مشکل است و هنگامی که تورم بالا برود قدرت مردم هم کاهش پیدا می کند و همین موضوع سبب می شود تا آن ها از موارد بهداشتی و درمانی و کم کرده و به مسائل اساسی خود اضافه کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره دستمزد پرستاران گفت:: امروز در جامعه پزشکی و پرستاری انتظار همگام بودن حقوق ها متناسب با تورم است ایران هشت و 13 صدم در صد از ناخالص ملی به را سلامت داده است و 63 درصد از هزینه های سلامت در ایران صرف دستمزد می شود؛ میزان درامد پزشک عمومی و متخصص 1.2 به ازای هر 40 ساعت کار است.

تعداد بالای شکایت های مردمی از وزارت بهداشت

حریرچی با اشاره به آزمون سراسری امسال گفت: تعداد متقاضیان برای پذیرش در رشته تجربی بسیار بالا است و این مسئله نشان می دهد که داوطلبان تصویر درستی از پزشکی ندارند.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره میزان بستری بیماران در کشور گفت:: سالیانه ده میلیون و 300 هزار بستری در کشور داریم که از میان آن ها 5800 مورد شکایت وصول شده است و باید بگویم که امروزه برخی از دستگاه ها و مردم از ما شکایت دارند.
با اعتراضات حاشیه ای دشمن شاد نشویم

همچنین در ادامه این مراسم علی نوبخت عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ما هم می توانیم همانند کامیون داران نسبت به تعرفه کم و مسائل حاشیه ای اعتراص کنیم و باعث شادی دشمن شویم، اما این کار مردم عوام است؛ باید دانشگاه نسل چهارم داشته باشیم و نباید مانند افراد عادی گله کنیم بلکه باید به جلو گام بردارشت.

نوبخت ادامه داد: ما در تعیین سرنوشت خودمان مسئول هستیم و با اصالت کار های مان را به پیش ببریم و در این میان نقش انجمن های پزشکی بسیار پر رنگ است.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.