مخبر - 1397/07/19 - ترامپ درباره زنده بودن «خاشقچی» ابراز تردید کرد

ترامپ درباره زنده بودن «خاشقچی» ابراز تردید کرد
اکوفارس: رئیس جمهور آمریکا با وجود ابراز تردید در زنده بودن خاشقچی، گفت لغو صادرات پرسود سلاح به عربستان سعودی را غیرقابل قبول می داند.
ترامپ درباره زنده بودن «خاشقچی» ابراز تردید کرد

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز پنج شنبه درباره زنده بودن «جمال خاشقچی» روزنامه نگار منتقد سعودی که از زمان ورود به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شده، ابراز تردید کرد.

ترامپ که در جمع خبرنگاران حاضر در کاخ سفید صحبت می کرد، در مورد واکنش آمریکا به گزارش های منتشر شده درباره قتل خاشقچی، گفت: «داریم با قدرت بررسی می کنیم، به زودی گزارشی در این مورد خواهیم داشت. داریم با ترکیه کار می کنیم، داریم با عربستان سعودی کار می کنیم، آنچه رخ داده، چیز وحشتناکی است، [البته] با فرض اینکه چنین اتفاقی افتاده باشد. ممکن هم هست که ما به نحوی خوشحال کننده غافلگیر شویم، اما می شود گفت که تردید دارم. این مسئله را خیلی جدی می گیرم.»

او در ادامه گفت: «این در کشور ما نبوده، در ترکیه بوده و او هم تا جایی که متوجه شده ام، شهروند ما نبوده، اما این اتفاق نباید می افتاده است، او خبرنگار واشنگتن پست است. و این چیزی که... باید اتفاق می افتاد و ته و تویش را درمی آوریم.»

رئیس جمهور آمریکا که پیش از این هم گفته بود واشنگتن نباید صادرات سلاح به عربستان را متوقف کند، بار دیگر در پاسخ به سوالی در این مورد گفت: «داریم بررسی می کنیم که چه اتفاقی افتاده است. داریم بررسی می کنیم. باز هم می گویم، این مسئله در ترکیه اتفاق افتاده و تا جایی که ما می دانیم، خاشقچی شهروند ایالات متحده نبوده است. او اقامت دائم داشته است.»

وی افزود: «آز آنچه رخ داده اصلا خوشحال نیستیم، حتی ذره ای. اما اینکه از ورود 110 میلیارد دلار به کشور جلوگیری کنیم، آن هم با علم به اینکه آن ها 4 یا 5 جایگزین خیلی خوب [برای تسلیحات آمریکایی] دارند، اصلا برای من قابل قبول نیست.»

خاشقچی از پارسال در تبعیدی خودخواسته ساکن واشنگتن بود و برای روزنامه «واشنگتن پست» مطلب می نوشت. وی که خود را معارض حکومت عربستان نمی دانست و صرفا از برخی سیاست های «بن سلمان» ولی عهد سعودی انتقاد داشت، از سه شنبه هفته گذشته پس از ورود به کنسولگری عربستان، ناپدید شده است.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.