مخبر - 1397/07/19 - هشدار سوریه به تروریست ها برای ترک غرب حلب

هشدار سوریه به تروریست ها برای ترک غرب حلب
ارتش سوریه در غرب شهر حلب به تروریست های حاضر در این منطقه اعلام کرد که تا 23 مهر ماه باید منطقه عاری از سلاح را ترک کنند.
هشدار سوریه به تروریست ها برای ترک غرب حلب

به گزارش بولتن نیوز، ارتش سوریه و روسیه به تروریست های حاضر در غرب شهر حلب در شمال سوریه پیام هشدارآمیز برای ترک منطقه دادند.

شبکه خبری «الجدید» لبنان امروز پنجشنبه با انتشار فایل ویدئویی گزارش داد که ارتش سوریه و روسیه با بلندگو از یک تانک که پرچم سوریه بر آن قرار دارد و به سمت مناطق تحت اشغال تروریست ها در غرب حلب پیشروی کرد، به آنان پیام هشدار داد.

در این فیلم دیده می شود که یکی از سربازان سوری از طریق بلندگو از تروریستها خواست که منطقه «عاری از سلاح» را ترک کنند.

وی تأکید کرد که در 15 ماه میلادی جاری (23 مهر) « تمامی کسانی که منطقه عاری از سلاح را ترک نکنند، نابود خواهند شد... همه نیروی هوایی روسیه بر سر شما آوار خواهد شد».

این سرباز با اشاره به اینکه لیستی آماده ای از اهداف تروریست ها در اختیار ارتش سوریه است، خطاب به آنان گفت: «ما از هوا مراقب شما هستیم. تونل ها فایده ای برایتان نخواهد داشت. سلاح و تجهیزاتتان را تحویل دهید و بروید».

از چند روز پیش تا کنون ترکیه و رسانه های معارض ادعا کردند که منطقه عاری از سلاح از سلاح سنگین تروریست ها تخلیه شده است.

منطقه عاری از سلاحی که روسیه و ترکیه بر سر آن توافق کردند شامل منطقه ای در عمق 15 تا 20 کیلومتر در خطوط تماس بین نیروهای ارتش سوریه و گروه های تروریستی در اطراف ادلب، بخشهایی از ریف شمالی حماه، ریف غربی حلب و ریف شمالی لاذقیه است.

با وجود اینکه غرب حلب جزء منطقه عاری از سلاح است، گروه های تروریستی حاضر در این منطقه روز گذشته محله «الزهراء» در شمال غرب حلب را گلوله باران کردند.

ارتش سوریه در شمال غرب حلب نیز در واکنش به این حملات با تروریستها درگیر شد و آنان را هدف حملات خود قرار دارد.

در ریف شمال غربی حلب گروههای تروریستی حضور دارند که «نور الدین الزنکی، أحرار الشام» و فیلق الشام از جمله مهمترین این گروهها هستند.

این گروه ها تحت لوای ائتلاف موسوم به «الجبهه الوطنیه للتحریر» فعالیت می کنند؛ ائتلافی که مدعی است در راستای توافق ادلب، سلاح سنگین خود را از منطقه عاری از سلاح خارج کرده است.

منبع: خبرگزاری فارس

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.