مخبر - 1397/07/19 - تمام دانش آموزان تاکستانی در سلامت به سر می برند/ مدیر مدرسه برکنار شد

تمام دانش آموزان تاکستانی در سلامت به سر می برند/ مدیر مدرسه برکنار شد
رئیس اداره اطلاع رسانی آموزش و پرورش قزوین گفت: با توجه به نگرانی به وجود آمده و با درخواست مسئولان، کارشناسان مرکز بهداشت تاکستان دانش آموزان را معاینه می کنند که خوشبختانه هیچ مشکلی نداشتند.
تمام دانش آموزان تاکستانی در سلامت به سر می برند/ مدیر مدرسه برکنار شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ طی روزهای گذشته در اقدامی مشکوک، فردی که خود را از کارکنان هلال احمر تاکستان معرفی کرده بود با حضور در مدرسه دخترانه سماء تاکستان اقدام به خونگیری به بهانه انجام آزمایش تست قندخون کرده که در ادامه مشخص می شود وی عضو هلال احمر نیست.


سید حسین بی نیاز در گفت وگو با صبح قزوین در این باره اظهار کرد: فرد خاطی(س- جلیلوند) نوجوان 17 ساله و دانش آموز یکی از هنرستان های فنی و حرفه ای تاکستان بوده که دارای مدال طلای آموزش کمک های اولیه هلال احمر است.

وی افزود: این فرد که عضو جمعیت هلال احمر است با کاور هلال احمر و کارت شناسایی و معرفی نامه جعلی به مدرسه سماء تاکستان مراجعه کرده است.

بی نیاز عنوان کرد: این مدرسه زیر نظر دانشگاه آزاد اسلامی بوده و مدیر مدرسه نیز از کارمندان این دانشگاه است.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: متاسفانه مدیر مدرسه اطلاع نداشته که هر فرد ناشناسی که وارد مدرسه می شود باید از اداره آموزش و پرورش معرفی نامه داشته باشد، لذا این فرد خاطی را با همان کاور و کارت شناسایی می پذیرند.

وی ادامه داد: فرد خاطی نیز پس از ورود به مدرسه از 40 دانش آموز تست قند خون می گیرد که در ادامه کادر مدرسه با مشکوک شدن به رفتار فرد ناشناس، با حراست آموزش و پرورش تاکستان تماس می گیرند.

فرد خاطی هیچ انگیزه مشخصی نداشته است
بی نیاز اضافه کرد: پس از وارد عمل شدن حراست آموزش و پرورش تاکستان و ضابطین قضایی فرد خاطی شناسایی و مشخص می شود که وی عضو هلال احمر نیست.

وی عنوان کرد: با توجه به نگرانی به وجود آمده و با درخواست مسئولان، کارشناسان مرکز بهداشت تاکستان دانش آموزان را معاینه می کنند که خوشبختانه هیچ مشکلی نداشتند و تست های گرفته شده منفی بوده است.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به بازداشت فرد خاطی بیان کرد: آزمایش های به عمل آمده از فرد خاطی هم نشان می دهد که وی مبتلا به hiv و هپاتیت نیست و او اکنون در زندان چوبیندر در بازداشت است.

وی تصریح کرد: فرد خاطی در بازجویی اعلام کرده که دارای هیچ انگیزه مشخصی نبوده و فقط می خواسته تا دانش آموزان بیمار را شناسایی کند.

بی نیاز بیان کرد: هم اکنون فعالیت مدیر مدرسه در حالت تعلیق است ضمن اینکه مربی بهداشت و ناظم مدرسه نیز برای پاره ای از توضیحات احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفتند که چرا در این زمینه اهمال و کوتاهی کرده و فرد ناشناس را بدون در نظر گرفتن مراحل اداری و سلسله مراتب لازم به مدرسه راه دادند.

این مسئول تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز اعلام کرده که تمامی دانش آموزان مورد نظر را واکسینه می کنند.

وی در پایان گفت: این موضوع حتما از طریق حراست اداره کل آموزش و پرورش مورد پیگیری قرار خواهد گرفت و برخورد لازم نیز با مدیر مدرسه انجام می شود.
انتهای پیام/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.