مخبر - 1397/07/19 - توفان «مایکل» با قدرت و سرعتی بی سابقه فلوریدای آمریکا را درنوردید

توفان «مایکل» با قدرت و سرعتی بی سابقه فلوریدای آمریکا را درنوردید
اقتصادنیوز: طوفان "مایکل" با امواجی سهمگین و سرعت 250 کیلومتر در ساعت همراه با باران های سیل آسا از ایالت فلوریدا عبور کرد، خرابی های بسیار برجای گذاشت و به ایالت جورجیا رسید. دستکم یک نفر تا به حال کشته شده است.
توفان «مایکل» با قدرت و سرعتی بی سابقه فلوریدای آمریکا را درنوردید

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از دویچه وله؛ توفند "مایکل" خرابی های وسیعی در شمال غربی ایالت فلوریدا ایجاد کرده و روند زندگی را در آنجا بهم ریخته است. مرکز سوانح طبیعی آمریکا شدت توفند "مایکل" در رده چهار قرار داده که در این منطقه از آمریکا بی سابقه است. این توفند روز چهارشنبه (10 اکتبر) با سرعت 250 کیلومتر به ساحل فلوریدا رسید.

توفان مایکل

یک نفر بر اثر افتادن درخت کشته و برق 388 هزار خانه قطع شده است. سرعت این توفند بعد از ظهر روز گذشته زمانی به ساحل شهری کوچک به نام "مکزیکو بیچ" رسید تنها دو کیلومتر با توفندی که در طبقه بندی 5 یعنی بالاترین طبقه بندی قرار گیرد فاصله داشت. تصاویری که از این منطقه منتشر شده نشان می دهند که چگونه این منطقه ویران شده است.

دنیس فلتگن، کارشناس مرکز سوانح طبیعی آمریکا گفته است که این توفند شدیدترین توفندی است که از زمان ثبت وضعیت هوای فلوریدا رخ داده است. توفند "مایکل" در روزهای گذشته سرعت بیشتری گرفت. مقا م های مسئول از صدها هزار نفر خواسته بودند که خود را به محل امنی برسانند. ریک اسکات، فرماندار فلوریدا گفته است که متاسفانه خیلی ها به این هشدار توجه نکرده اند. به گفته او این هولناک ترین طوفانی است که در صد سال اخیر در فلوریدا رخ داده است.

از سرعت این توفند در حرکت به سوی مناطق شمالی تر کاسته شده ولی هم چنان بسیار خطرناک به شمار می رود. عصر چهارشنبه "مایکل" به ایالت جورجیا رسید. اداره "حفاظت در برابر سوانح" گفته است که "مایکل" به کارولینای شمالی و جنوبی نیز خواهد رسید. به دنبال این توفند دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته است که در روزهای آینده به مناطق طوفان زده خواهد رفت.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.