مخبر - 1397/07/19 - خسارات گسترده به پاناما سیتی اینبار با تندباد «مایکل»

خسارات گسترده به پاناما سیتی اینبار با تندباد «مایکل»
توفان دریایی مایکل به آب های سواحل فلوریدا در جنوب آمریکا رسید. هواشناسان پیش بینی کرده اند مایکل پیش از رسیدن به خشکی به یک توفان درجه چهارم تبدیل شود و سرعت بادهای آن به 201 کیلومتر در ساعت برسد.
خسارات گسترده به پاناما سیتی اینبار با تندباد «مایکل»

خسارات گسترده به پاناما سیتی اینبار با تندباد «مایکل»

به گزارش پارسینه، تندباد مایکل که در مدت کوتاهی از یک توفان استوایی ملایم به یک ابـرتندباد تبدیل شده، شدیدترین توفانی ست که در هشتاد سال گذشته به ایالت فلوریدای آمریکا می رسد. رویترز می گوید این توفان سومین توفان قوی در تاریخ خشکی اصلی آمریکا به شمار می رود. این تندباد نخست مناطق شمال شرقی ساحل فلوریدا را درنوردید، آن هم در حالی که سرعت بادهای آن به حدود 250 کیلومتر رسیده است.

قدرت این توفان در حدی ست که با وجود گذشتن از خشکی، در حالی که معمولا این موضوع از سرعت بادهای آن می کاهد، همچنان یک توفان قوی، به شمار می رود. قدرت گرفتن ناگهانی این توفان خیلی از مقام ها را غافلگیر کرده بود.
آب های غیرعادی گرم در خلیج مکزیک باعث سوخت رسانی به این توفان شد که یکشنبه به عنوان یک توفان استوایی شکل گرفته بود. "مایکل" تا سه شنبه یک توفند درجه دو بود و ظرف دو روز تا چهارشنبه به توفانی درجه چهار بدل شد. این توفان پیشتر در آمریکای مرکزی باعث مرگ 13 نفر شد، اما در آمریکا تاکنون فقط مرگ یک نفر در اثر سقوط درختی روی یک خانه گزارش می شود.
این توفان باعث قطع برق 250 هزار خانه و کسب و کار شده است. دنیس فلتگن از مرکز ملی توفند آمریکا در میامی در فیسبوک نوشت: "وارد حیطه تازه ای شده ایم. در رکورد های تاریخی تا 1851 هیچ نشانه ای از یک توفند درجه 4 در ناحیه شمال غربی فلوریدا دیده نمی شود. "

تندباد های دریایی در این منطقه از جهان به پنج دسته تقسیم می شوند که شماره هایی از یک تا پنج را در برمی گیرد. به ترتیب با باد هایی که سرعت آن ها از حداکثر 95 کیلومتر در ساعت (درجه 1) تا بیش از 252 کیلومتر در ساعت (درجه 5) می رسند.اگر سرعت باد های مایکل تنها دو کیلومتر در ساعت بیشتر بود، این توفند در میان قوی ترین توفان ها یعنی درجه 5 طبقه بندی می شد.
مقام های ایالت های فلوریدا، کارولینای شمالی و جنوبی در مورد بارش شدید باران و توفان های استوایی بیشتر هشدار داده اند.ایالت های کارولینای شمالی و جنوبی همچنان مشکلات ناشی از توفان فلورنس را از سرنگذرانده اند که مایکل از راه رسیده است. مقام های فلوریدا می گویند به حدود 375 هزار تن از ساکنان نواحی ساحلی دستور تخلیه اجباری داده اند و یا توصیه شده است خانه هایشان را پیش از ورود توفان ترک کنند. مرکز مدیریت بحران و سوانح طبیعی آمریکا (فیما) هم در هشداری جدی گفته: "آنهایی که خطر می کنند و می مانند تا طوفان را از نزدیک تجربه کنند متاسفانه زنده نمی مانند تا روایت خود را برای دیگران تعریف کنند." فیما اعلام کرده تدابیر اولیه برای کمک رسانی به آسیب دیدگان را آغاز کرده و هم زمان پنتاگون هم اعلام کرده نیروهای ارتشی آماده کمک به آسیب دیدگان احتمالی این طوفانند.در ایالت های فلوریدا، آلاباما و جورجیا وضعیت اضطراری اعلام شده است.تصاویری که ساکنان از وضعیت محله خود قبل از رسیدن طوفان به خشکی در رسانه های اجتماعی منتشر کرده اند حاکی از باد شدید و سیل ساحلی است.

خسارات گسترده به پاناما سیتی اینبار با تندباد «مایکل»


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.