مخبر - 1397/07/18 - قیمت نفت از افزایش باز ایستاد

قیمت نفت از افزایش باز ایستاد
روز چهارشنبه قیمت های نفت در حالی افت کرد که صندوق بین المللی پول، پیش بینی رشد اقتصادی جهانی خود را کاهش داد.
قیمت نفت از افزایش باز ایستاد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، قیمت های نفت در حالی افت کرد که صندوق بین المللی پول پیش بینی رشد اقتصادی جهانی خود را کاهش داد؛ اما در معاملات دیشب با تعطیلی 40 درصد از فعالیت های تولید نفت در خلیج مکزیک آمریکا، تحت تاثیر طوفان مایکل، قیمت نفت بیش از 1 درصد جهش کرده بود.

تا ساعت 13:25 به وقت تهران، قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال 25 سنت افت کرد و به 84.75 دلار رسید. این درحالی است که دیشب شاخص برنت با جهشی 1.3 درصدی بسته شده بود.

قیمت نفت خام آمریکا هم در هر بشکه 25 سنت افت کرد و به 74.71 دلار رسید. همچنین روز سه شنبه صندوق بین المللی پول، پیش بینی خود از رشد اقتصادی جهان در سال 2018 و 2019 را کاهش داد و این نگرانی را به وجود آورد که تقاضا برای محصولات نفتی هم کاهش یابد.

تنش های تجاری و افزایش تعرفه های واردات رونق تجارت بین الملل را گرفته است، درحالی که بازارهای در حال ظهور هم با محدود شدن شرایط مالی و خروج سرمایه دست وپنجه نرم می کنند. در ایالات متحده نزدیک به 40 درصد از تولیدات روزانه میادین نفتی دور از ساحل خلیج مکزیک، به علت طوفان مایکل و تخلیه اضطراری کارکنان، کاسته شد.

طبق اعلام مرکز ملی طوفان، طوفان مایکل از یک طوفان رده 3 به یک طوفان به شدت خطرناک رده 4 ارتقا پیدا کرده است. تولیدکنندگان نفت، پرسنل 75 پایگاه تولید نفت را که در خلیج مکزیک و در سر راه طوفان قرار داشتند، تخلیه کرده اند. روز چهارشنبه این طوفان به ساحل پن هندل فلوریدا می رسد؛ اما بازارهای نفت از سوی نگرانی های مربوط به تحریم صادرات نفت خام ایران هم تقویت شده اند.

طبق داده های کشتی رانی، در هفته اول اکتبر، صادرات نفت ایران بیش از پیش کاهش یافته است و خریداران به دنبال یافتن جایگزینی برای تامین نفت مورد نیاز خود، پس از آغاز تحریم ها در 4 نوامبر هستند.

کد خبر 4426638

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.