مخبر - 1397/07/18 - تاریخ هالووین در ایران چه روزی است؟ (جشن هالووین 2018)

تاریخ هالووین در ایران چه روزی است؟ (جشن هالووین 2018)
تاریخ هالووین در ایران (جشن هالووین 97) برابر با روز چهارشنبه 9 آبان است. این روز (Halloween) در تقویم میلادی مصادف با 31 اکتبر سال 2018 می باشد.
تاریخ هالووین در ایران چه روزی است؟ (جشن هالووین 2018)

تاریخ هالووین در ایران چه روزی است؟ (جشن هالووین 2018) ستاره | سرویس عمومی - جشن هالووین (Halloween) مراسمی است که هر ساله در آخرین روز ماه اکتبر (31 اکتبر) برگزار می گردد. این جشن چندین سال است که در کشورمان نیز به صورت پراکنده برپا می گردد. تاریخ هالووین در ایران چه روزی است؟ آخرین روز ماه اکتبر سال 2018 برابر با روز چهارشنبه 9 آبان سال 1397 بوده و این روز، روز جشن هالووین در ایران است. تاریخچه جشن هالووین روز آخر ماه اکتبر و جشن هالووین در کشور هایی نظیر آمریکا، ایرلند، اسکاتلند و کانادا تعطیل رسمی اعلام شده است تا همه ی مردم بتوانند در این جشن شرکت کنند. در این روز مردم لباس های عجیب و غریب می پوشند و کودکان برای جمع آوری آجیل و شکلات درب خانه ها را می کوبند.
تاریخچه ی این جشن به 2000 سال قبل باز می گردد. شبی که به اعتقاد راهبان شب مقدس نام گرفت و ریشه در آیین و رسوم ساکنان جزایر بریتانیا از جمله ایرلند دارد. این جشن در حقیقت یک جشن مذهبی است و از قرن نهم میلادی رواج پیدا کرده است. فردای شب هالووین را روز تمام مقدسین نام نهاده اند و مسیحیان این روز را جشن می گیرند. تاریخچه هالووین ریشه در جشنواره باستانی سلتیک دارد (سلتیک به معنای نژاد اسکاتلندی، ولزی و ایرلندی است) که به سامهِین (Samhain) معروف است. جشنواره سامهین جشنی بود که در فرهنگ اسکاتلندی در پایان فصل برداشت محصول برگزار می شد. سامهین زمانی بود که کافران باستانی آن دیار محصولات کشاورزی برداشت شده خود را ذخیره می کردند و برای فصل زمستان آماده می شدند. اسکاتلندی های باستانی باور داشتند در شب 31 اکتبر مرز های دنیای زندگان و مردگان برداشته می شود و مردگان در آن شب به زندگی برمیگردند و موجب ببار آوردن تباهی و ویرانی نظیر بیماری یا محصولات آفت زده و خراب می شوند. تاریخ هالووین در ایران چه روزی است؟ (جشن هالووین 2018) هدیه بده وگرنه شیطنت میکنم “هدیه بده وگرنه شیطنت میکنم” یا قاشق زنی یکی از کار های مورد علاقه ی کودکان است که در شب هالووین انجام می دهند. کودکان در شب هالووین با پوشیدن لباس های عجیب و ترسناک خانه به خانه رفته و در می زنند و درخواست شیرینی و شکلات می کنند و می پرسند: ” Trick or treat?”. در اینجا صاحب خانه می تواند دو کار انجام دهد، یا در سبد های بچه ها شیرینی و شکلات بریزد یا همچنان بایستد تا بچه ها او را بترسانند و مسخره کنند. البته امروزه همه بچه ها را مهمان می کنند و در ظرف هایشان شیرینی و شکلاتی که از قبل تهیه کرده اند میریزند و بچه ها هم با انجام دادن کار خوبی برای صاحبخانه محبتش را جبران می کنند.
رسم Trick or treat یک از مهم ترین رسوم شب هالووین به حساب می آید. امروزه اگر در محله ای کودکی زندگی کند اهل آن محله موظفند برای پر کردن سبد کودک هنگامیکه برای Trick or treat به در منزل آن ها می آید شکلات هالووین تهیه کنند.

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.