مخبر - 1397/07/05 - زنده ماندن معجزه آسای پسر سرگردان در وسط دریا! +تصاویر

زنده ماندن معجزه آسای پسر سرگردان در وسط دریا! +تصاویر
پسر جوان اندونزیایی که به مدت 49 روز با یک قایق در دریا سرگردان بود به طور معجزه آسایی نجات پیدا کرد.
زنده ماندن معجزه آسای پسر سرگردان در وسط دریا! +تصاویر

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پسر 19 ساله اندونزیایی که حین کار در دریا دچار طوفان شده بود، به طور معجزه آسایی از مرگ گریخت. "آلدی نوول آدیلانگ" که به مدت 49 روز در آبهای کشور گوام سرگردان بود و هیچ تجهیزات به همراه نداشت، توسط یک کشتی با پرچم پاناما پیدا شد. این در حالی بود که پیش از این ده ها کشتی و دریانورد که برای نجات جان این جوان اعزام شده بودند، موفق به پیدا کردن او نشدند. "آلدی" در تاریخ 14 جولای در اثر وزش یک باد شدید، هزاران کیلومتر از محل زندگی اش در سولاوسی دور شد.

زنده ماندن معجزه آسای پسر جوان در وسط دریا! + تصاویر//

او که همیشه به مدت 1 هفته حدود 125 کلیومتر از ساحل دور می شد، نگهداشتن چراغ حین پهن کردن دام یا جمع کردن آن را بر عهده داشت. وقوع طوفان این جوان را به آب های کشور گوام کشاند و او در حالی که تشنه و گرسنه بود این مدت را به تنهایی در وسط دریا سپری می کرد. این جوان در تمام این مدت از آب دریا برای رفع تشنگی خود استفاده می کرد. این در حالی بود که او در هنگام نجات از آنجا که سوار بر قایق نبود، هیچ پارو یا موتوری برای حرکت در دریا نداشت.

آلدی در این باره گفت که هر بار کشتی بزرگی را از دور می دید بسیار امیدوار می شد که سرانجام نجات پیدا خواهد کرد اما بیش از 10 کشتی که از کنار او رد شدند، قادر به دیدن و نجات او نشدند. بنا به گفته این جوان او هنگام وقوع طوفان در دریا دچار ترس و وحشت زیادی می شد و گریه می کرد."

زنده ماندن معجزه آسای پسر جوان در وسط دریا! + تصاویر//

در تاریخ 31 آگوست زمانی که کشتی آرپیگیو با پرچم پاناما از کنار آلدی عبور کرد، او شروع به تکان دادن لباسش کرد. در ابتدا خدمه کشتی او را ندیدند. آلدی سپس اقدام به تغییر فرکانس رادیویی که به همراه داشت، کرد. یکی از دوستان آلدی به او گفته بود هنگام دیدن کشتی های بزرگ این کار را انجام دهد. خوشبختانه کاپیتان کشتی سیگنالی را دریافت کرد و متوجه شد در محدوده کشتی یک فرد به کمک احتیاج دارد اما به علت ارتفاع موج در این روز آنها قادر به نزدیک شدن به این جوان نبودند. آنها پس از چهار بار تلاش، طنابی را برای آلدی پرتاب کردند که تا محل استقرار او فاصله داشت. سرانجام این جوان برای گرفتن طناب به داخل دریا پرید و موفق به گرفتن آن شد. این در حالی بود که شدت موج ها بیشتر و بیشتر می شد.

سرانجام خدمه موفق به کشیدن آلدی از میان آب دریا به داخل عرشه کشتی شدند و جان او را نجات دادند. این جوان مالزیایی در ساعت 3 بعدازظهر تاریخ 6 سپتامبر با این کشتی به سواحل ژاپن منتقل و به سفارت اندونزی تحویل داده شد. این جوان اکنون به نزد خانواده اش در مانادوی اندونزی بازگشته است.

انتهای پیام/

نجات معجزه آسای پسر جوان سرگردان در وسط دریا

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.