مخبر - 1397/07/02 - آلودگی زیست محیطی گسترده در کارولینای شمالی

آلودگی زیست محیطی گسترده در کارولینای شمالی
بخشی از سطح رودخانه کیپ فی یر (Cape Fear) در ایالت کارولینای شمالی آمریکا، به علت سیلاب های ناشی از طوفان فلورنس با خاکستر ناشی از زغال سنگ پوشیده شده است.
آلودگی زیست محیطی گسترده در کارولینای شمالی

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما؛ این خاکسترها که ناشی از سوختن زغال سنگ در یک نیروگاه برق است در این منطقه انباشته شده است. این خاکسترها حاوی مواد سمی از جمله جیوه، سرب، آرسنیک و سایر فلزات سنگین سمی است و می تواند آلودگی زیست محیطی گسترده ای در منطقه به وجود آورد.
بازرسان وزارت محیط زیست آمریکا در روز یکشنبه با قایق به منطقه رفتند تا نمونه هایی را برای ارزیابی کیفیت آب جمع آوری کنند.
مایک رگن ( Mike Regan ) وزیر محیط زیست آمریکا گفت تصاویر ویدئویی هوایی نشان می دهد "خاکستر زغال سنگ به طور قابل توجه سطح رودخانه را پوشانده است.هنگامی که اوضاع آرام شود آنگاه ما بازرسان خود را در حوزه های دیگر به منطقه خواهیم فرستاد تا میزان خاکستر زغال سنگ را بررسی کنند ".
سیل در روز جمعه چند نقطه از سد ساتون لیک را دچار آسیب کرد. مخزن این سد بیش از چهارصد هکتار وسعت دارد.
طوفان سهمگین فلورنس سبب بارش شدید باران، رانش زمین و فروریختن پل ها در ایالت های شرقی آمریکا از جمله دو ایالت کارولینای شمالی و جنوبی شده است.
سیل راه های ارتباطی شهر ساحلی ویلمینگتون در ایالت کارولینای شمالی در آمریکا را کاملا قطع کرده است. بنابر گزارش ها این شهر با جمعیتی حدود 120 هزار نفر تبدیل به یک جزیره شده و همه جاده های منتهی به آن زیر آب فرو رفته است. بر اثر این حادثه، برق نزدیک به 740 هزار خانه و محل کسب و کار در هر دو ایالت قطع شده و به دلیل کمبود سوخت برای خودروها و ژنراتورها، صف های طولانی از متقاضیان در ایستگاه های پمپ بنزین تشکیل شده است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
سطح آب رودخانه کیپ فی یر در کارولینای شمالی بالا رفته و احتمال طغیان رود در چند روز آینده وجود دارد. در پی وقوع این طوفان به 2 هزار و 800 خانه که در اطراف این رودخانه قرار دارند، هشدار تخلیه داده شده است.

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.