مخبر - 1397/07/01 - نیاز به تمرکز یکنواخت داریم/ تیم ملی بسکتبال باید مسلح شود

نیاز به تمرکز یکنواخت داریم/ تیم ملی بسکتبال باید مسلح شود
سرمربی تیم ملی بسکتبال گفت: برای آنکه بتوانیم برابر حریفان نتیجه خوبی بگیریم، باید در تمام طول بازی تمرکز یکنواختی داشته باشیم.
نیاز به تمرکز یکنواخت داریم/ تیم ملی بسکتبال باید مسلح شود

مهران شاهین طبع در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره علت شکست تیم ملی بسکتبال مقابل ژاپن گفت: دیدار با ژاپن یکی از سخت ترین بازی های ما بود، البته قصد توجیه کردن ندارم. ژاپن در رقابت های انتخابی جام جهانی چهار مسابقه را ابتدا واگذار کرد. سپس هاشیمورا، تانابه، فازوکاس و رامبراند آمریکایی الاصل را به لیست خود اضافه کرد و تبدیل به تیم قدرتمندی شد که از سد استرالیا هم عبور کرد و دلیل آن هم پر کردن نقاط ضعفی بود که تمامی تیم های شرق آسیا دارند.

وی ادامه داد: تیم ما در دیدار با ژاپن دو بازیکن خوب یعنی حامد حدادی و صمد نیکخواه بهرامی را در اختیار نداشت. البته تنها عامل باخت ما غیبت دو بازیکن باتجربه نبود. تمامی تیم های بسکتبال که رقیب ما هستند سعی می کنند از تمام ظرفیت های خود استفاده کنند تا بتوانند نتیجه قابلِ قبولی بگیرند. ما هم باید با استفاده از تمامی ظرفیت ها مسلح شویم تا قابلیت پیروزی برابر حریفان را داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال خاطرنشان کرد: یکی دیگر از ظرفیت هایی که خیلی مهم است، استفاده از تماشاگران است. تیم ما در بازی با فیلیپین در تهران برای این توانست حریف شرق آسیایی اش را شکست دهد که بازیکنان تیم ملی از حمایت قاطع تماشاگران بهره می برد. این وضعیت در دیدار با ژاپن برای این تیم وجود داشت و آنها از حمایت قاطع هواداران شان بهره می بردند. ما در نیمه اول دیدار با ژاپن بازی خوبی را انجام دادیم اما در کوارتر اول نیمه دوم دچار ضعف شدیم و چندین توپ ما وارد سبد ژاپنی ها نشد و در مقابل تمام توپ هایی که آنها ضدحمله زدند تبدیل به گل شد تا فاصله بین مان ایجاد شود و در پایان بازنده شویم.

وی یادآور شد: تیم ملی بسکتبال باید به گونه ای بازی کند که در 40 دقیقه کل بازی به صورت یکنواخت با حریفان مقابله کند، اگر تمرکزمان از دست برود به سادگی به حریفان فرصت پیروزی می دهیم. کار ما با انجام یک پیروزی از چهار بازی که داریم برای صعود حل می شود ولی همه تلاش خود را خواهیم کرد تا در تمامی بازی ها برنده از زمین خارج شویم. تا اینجا تنها دو باخت داشته ایم ولی برای آنکه بتوانیم صعودمان را قطعی کنیم حداقل به یک برد نیاز داریم تا یکی از هفت سهمیه قاره آسیا را در جام جهانی 2019 چین به دست آوریم.

شاهین طبع در خصوص اینکه تیم ملی از هشت تا 13 آذر در پنجره پنجم جام جهانی به مصاف استرالیا و فیلیپین خواهد رفت، گفت: ما نمی توانیم تا 10 روز قبل از پنجره پنجم وارد اردوهای تیم ملی شویم. بازیکنان ملی پوش وارد رقابت های لیگ می شوند و آنجا کیفیت تمرین های باشگاه ها و مسابقه هایی که میان تیم ها برگزار می شود، کمک زیادی به تیم ملی خواهد کرد. امیدواریم بازیکنان آسیب دیده در این فرصت تقریباً دو ماهه به شرایطی برسند که مشکلی برای همراهی تیم ملی نداشته باشند.

وی تأکید کرد: به تدریج در 7 ماه گذشته شرایط تیم ملی بسکتبال را به سمت جوانگرایی برده ایم. ناگفته نماند بازیکنان باتجربه ما نقش اساسی در تیم دارند. تمامی کارهایی که ما در خارج و داخل زمین انجام می دهیم با مشورت و کار زیاد است. پس تلاش خواهیم کرد با کیفیت بالایی به مصاف استرالیا و بعد فیلیپین برویم. هر چند هر دو مسابقه در خارج از کشور است ولی تلاش می کنیم تا برنده شویم.

انتهای پیام/4048/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.