مخبر - 1397/06/28 - صید گوی های شیشه ای در ژاپن و نروژ

صید گوی های شیشه ای در ژاپن و نروژ
هر سال در شهر لینکلن، در ساحل غربی ایالات متحده، رویداد شکار گنج برگزار می شود که در آن 3000 گوی شیشه ای در ساحل پنهان می شود و مردم باید آن ها را پیدا کنند.
صید گوی های شیشه ای در ژاپن و نروژ

برترین ها: هر سال در شهر لینکلن، در ساحل غربی ایالات متحده، رویداد شکار گنج برگزار می شود که در آن 3000 گوی شیشه ای در ساحل پنهان می شود و مردم باید آن ها را پیدا کنند. گوی ها توخالی هستند و اندازه های متفاوتی از یک توپ بیسبال تا یک توپ بسکتبال دارند. صید گوی های شیشه ای در ژاپن و نروژ شکار گنج در دو دهه اخیر یک رویداد سالانه شده، اما زمانی لازم نبود کسی این گوی ها را در ساحل پنهان کند و به طور طبیعی بعد از طوفان های زمستانی از اقیانوس می آمدند و اشیای باارزشی بین کلکسیونر ها به شمار می آمدند. زمانی ماهیگیران قسمت های مختلف جهان به ویژه ژاپن و نروژ از آن ها استفاده می کردند تا تور های ماهیگیری خود را شناور نگه دارند. صید گوی های شیشه ای در ژاپن و نروژ در ماهیگیری تجاری، تعداد زیادی از تور های ماهیگیری به طول چندین کیلومتر را به اقیانوس می انداختند و این گوی های شیشه ای آن ها را روی آب نگه می داشتند. امروزه این گوی ها از جنس پلاستیک و آلومینیوم هستند، اما زمانی از جنس شیشه بودند. صید گوی های شیشه ای در ژاپن و نروژ شناورهای شیشه ای اولین بار در سال 1842 توسط یک شرکت شیشه نروژی ساخته شدند و در ابتدا از جنس چوب و چوب پنبه بودند که بسیار آسیب پذیر بود. اما شناور های شیشه ای مقاوم و سبک و بادوام بودند و به سرعت در صنعت ماهیگیری اروپا رایج شدند، اما یک قرن طول کشید تا شناور های چوبی و چوب پنبه ای کاملا منسوخ شوند. ژاپن تولید شناور های شیشه ای را در سال 1910 آغاز کرد و به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت تا اینکه شناور های آلومینیومی و پلاستیکی در دهه 1970 جای آن ها را گرفتند. طی استفاده 60 سال از آن ها، تعداد زیادی شناور در دریا گم شد. بیشتر شناورهای گمشده در اقیانوس آرام را اکنون می توان در سواحل ژاپن پیدا کرد. صید گوی های شیشه ای در ژاپن و نروژ صید گوی های شیشه ای در ژاپن و نروژ

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.