مخبر - 1397/06/26 - خسارت شدید طوفان در جنوب شرق آمریکا

خسارت شدید طوفان در جنوب شرق آمریکا
در جایگاه های سوخت مردم برای دریافت اندکی بنزین و چیزی برای خوردن صف طولانی کشیده اند و خسارت های ناشی از طوفان مردم این منطقه را با بن بست مواجه کرده است.
خسارت شدید طوفان در جنوب شرق آمریکا

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صداوسيما به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار؛ امدادگران و نیروهای دولتی در برابر بالا آمدن آب در پی طوفان فلورنس که از روز جمعه تاکنون دست کم 17 کشته برجا گذاشته است، روز دوشنبه و چند روز دیگر نیز در جنوب شرقی آمریکا حضور خواهند داشت تا به مردم این منطقه که سیل آنها را تهدید می کند، امدادرسانی کنند. به رغم اینکه شدت طوفان کاهش یافته، اما در مسیر خود خسارات زیادی به بار آورده است.
در جایگاه های سوخت مردم برای دریافت اندکی بنزین و چیزی برای خوردن صف طولانی کشیده اند و خسارت های ناشی از طوفان فلورنس مردم شهر جکسون ویل را به بن بست کشانده است. در ساعت های اخیر امدادگران جان صدها نفر را نجات داده اند اما آمار سیل زدگان بسیار بالاست. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
خبرنگار شبکه فرانس24 در گزارش خود گفت: برای نجات جان صدها نفری که در سیل گرفتار شده اند، وجود بالگرد ضرورت دارد. در حومه برخی از شهرهای ایالت کارولینای شمالی سطح آب به علت بارش شدید باران به شکل غیر قابل تصوری بالا آمده است. خانواده ای که در تصاویر مشاهده می کنید، تنها چند متر با سیلاب گرفتگی فاصله دارند.
يک زن در مصاحبه با اين شبکه گفت: "به من گفته شده است دائماً در حال نگاه کردن باشم و زمانی که آب به این صندوق پستی رسید، بلافاصله باید این محل را تخلیه کنم ".
حتی طوفان سقف برخی از خانه ها را نیز با خود برده است. بارش باران از سه روز پیش تاکنون ادامه دارد و آب برخی خانه ها را فرا گرفته است.
زن دیگری گفت: "ما در روزهای اخیر خیلی کم خوابیده ایم. هربار که تلاش می کنیم بخوابیم، سر و صدای شدید ناشی از طوفان مانع می شود ".
خبرنگار فرانس 24 افزود: " جکسون ویل jacksonville دارای 70 هزار سکنه است و آب همه مسیرها را فرا گرفته است. در این شهر ما به یک زوج برخورد کردیم ".
00:01:45
یکی از آنها گفت: " هیچ کس به ما کمک نمی کند. اما من مصمم هستم بررسی کنم تا مطمئن شوم آن چیزهایی که به آن علاقمند هستم در جای امنی قرار دارند ".
قایق های کوچک تنها وسیله ای است که می تواند برخی از ساکنان این شهر را نجات دهد. در شهرها آنچه کمبود آن بیشتر احساس می شود، بنزین است.
راننده ای می پرسد: " آیا پمپ های بنزین در این جایگاه سوخت کار می کنند؟ ".
در جایگاه های سوخت مردم برای دریافت اندکی بنزین و چیزی برای خوردن صف طولانی کشیده اند.
طوفان فلورنس شهر جکسون ویل را به بن بست خواهد کشاند.
خبرگزاری فرانسه از گریفتون (کارولینای شمالی) نیز گزارش داد بروک لانگ، مدیر آژانس فدرال خدمات فوری در گفتگو با شبکه خبری سی.ان.ان گفت: " مرکز و غرب کارولینای شمالی و نیز ایالت ویرجینیا همچنان گرفتار شرایط بد آب و هوایی است و این پدیده تا چند روز دیگر نیز ادامه دارد ".
وی با اشاره به اینکه بالا آمدن آب دریاها, سدها را تهدید می کند، تصریح کرد: " با توجه به بالا آمدن سطح آب، انتظار می رود خسارات سنگینی به بار آید ".
رای کوپر، فرماندار ایالت کارولینای شمالی نیز با اشاره به این که طوفان فلورنس هرگز تا این اندازه خطرناک نبوده است، تأکید کرد ممکن است سیلاب مناطق مسکونی را که در معرض خطر نیستند نیز فرا بگیرد.
وی در کنفرانس خبری خطاب به مردم گفت: " اگر دستور تخلیه دادیم، برای رفتن به مکان های امن آمادگی داشته باشید ".
به گفته رای کوپر، پانزده هزار نفر به 150 مرکز پذیرش که در همه جای ایالت دایر شده است، پناه آورده اند. خسارت شدید طوفان در جنوب شرق آمریکا خسارت شدید طوفان در جنوب شرق آمریکا خسارت شدید طوفان در جنوب شرق آمریکا خسارت شدید طوفان در جنوب شرق آمریکا خسارت شدید طوفان در جنوب شرق آمریکا خسارت شدید طوفان در جنوب شرق آمریکا خسارت شدید طوفان در جنوب شرق آمریکا خسارت شدید طوفان در جنوب شرق آمریکا خسارت شدید طوفان در جنوب شرق آمریکا خسارت شدید طوفان در جنوب شرق آمریکا خسارت شدید طوفان در جنوب شرق آمریکا خسارت شدید طوفان در جنوب شرق آمریکا خسارت شدید طوفان در جنوب شرق آمریکا خسارت شدید طوفان در جنوب شرق آمریکا خسارت شدید طوفان در جنوب شرق آمریکا خسارت شدید طوفان در جنوب شرق آمریکا

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.