مخبر - 1397/06/18 - عابدینی:بحث کی روش مثل یک زگیل روی پیشانی فدراسیون است!/تیم ملی شانس زیادی برای قهرمانی ندارد

عابدینی:بحث کی روش مثل یک زگیل روی پیشانی فدراسیون است!/تیم ملی شانس زیادی برای قهرمانی ندارد
خبرگزاری آریا - رئیس سابق کمیته اقتصادی فدراسیون فوتبال گفت:من مطمئن هستم در جام ملتها دچار مشکل خواهیم شد مگر اینکه شانس با ما باشد و همه قرعه های خوب به ما بیفتد یا اینکه تمامی رقبای ما با نفرات و شاکله اصلی نیایند.
عابدینی:بحث کی روش مثل یک زگیل روی پیشانی فدراسیون است!/تیم ملی شانس زیادی برای قهرمانی ندارد

عابديني:بحث کي روش مثل يک زگيل روي پيشاني فدراسيون است!/تيم ملي شانس زيادي براي قهرماني ندارد خبرگزاري آريا - رئيس سابق کميته اقتصادي فدراسيون فوتبال گفت:من مطمئن هستم در جام ملتها دچار مشکل خواهيم شد مگر اينکه شانس با ما باشد و همه قرعه هاي خوب به ما بيفتد يا اينکه تمامي رقباي ما با نفرات و شاکله اصلي نيايند.
به گزارش خبرگزاري فارس، امير عابديني رئيس سابق کميته اقتصادي فدراسيون فوتبال در گفت و گو با راديو تهران گفت: اين روزها اگر بگوييم خوب هستيم يک تعارف است. در مسائل فرهنگي هميشه شکرگذار هستيم ولي دولتمدران در حق مردم جفا کرده اند و در هر جايي که سر مي کشيم دغدغه مردم را مي فهميم. ما مردم خوبي داريم که خدمت به آنها افتخار است.
وي در خصوص اينکه کي روش از قرارداد شرکت حامي البسه تيم ملي گفت: فوتبال ما هم شادابي دارد و هم طروات منتها اگر مسئولان بگذارند. آنها نگران هستند که عده اي ايرادات را بگويند. همه دعاي شفاف سازي داريم ولي پنهان کاري را خوب بلديم. وضعيت رو به جلو نگران کننده است. شما شب گذشته بازي زيبا اسپانيا و انگلستان را ديده ايد. ما اگر در سايه آنها هم حرکت کنيم بايد رشد داشته باشيم. در آنجا از دوپينگ تا مسائل حاشيه اي را پيگيري مي شوند.
وي تاکيد کرد: بحث کي روش مثل يک زگيل روي پيشاني فدراسيون شده است. اگر او ما را اذيت مي کند جراحي اش کنيم. اگر ما واقع بين باشيم بايد تکليف کي روش بعد از جام جهاني روشن مي شد. کي روش اوور شده براي اين فوتبال و اين مشکلات در راستاي اهداف فوتبال ما نيست. او بالاتر از فوتبال ما قرار گرفته و جايگاه او خوب تعريف نشده است. يا اگر هم حرفه اي تعريف شده ما هنوز بلد نيستيم حرفه اي با او رفتار کنيم.
رئيس سابق کميته اقتصادي فدراسيون در خصوص اينکه آيا تيم ملي مي تواند قهرمان جام ملت ها شود گفت: خير، اين کار بسيار مشکل است. ما در واليبال به جايي رسيده ايم که در جهان به جايگاه خوبي رسيده ايم. نزديک به 4 مربي در اين رشته عوض شد ولي اتفاقي نيفتاد اما در فوتبال اينگونه نيست. وقتي ما از ايران بيرون مي رويم و در مسابقات مختلف شرکت مي کنيم با مشکل مواجه مي شويم. من مطمئن هستم در جام ملتها دچار مشکل خواهيم شد مگر اينکه شانس با ما باشد و همه قرعه هاي خوب به ما بيفتد يا اينکه تمامي رقباي ما با نفرات و شاکله اصلي نيايند.با اين شرايط که مي بينم قهرماني جام ملتها دور از دسترس است.
عابديني در خصوص اينکه کي روش قبل از حضورش در ايران مدعي بود از کشورهاي مختلف پيشنهاد داشته و آيا اين پيشنهادات واقعي بوده يا خير گفت: پيشنهاد را نمي توانم منکر شوم چون ممکن است هر مربي پيشنهاداتي داشته باشد ولي شرايط چه بوده؟ مطمئن باشيد شرايط ما مطلوب بوده که اين پيشنهاد را پذيرفته است. آن کشورهايي که کي روش را مي خواستند اجازه نمي دهند او به تنهايي تصميم بگيرد و طبعا روي اصول حرکت مي کنند. 
وي در خصوص گراني ارز و اينکه اين موضوع چقدر مي تواند روي فوتبال و ورزش تاثير منفي داشته باشد گفت: با نقل قول هايي که از رئيس جمهور شنيدم متوجه شدم دولت مي تواند خودش قيمت ارز را تعيين کند. آنجايي که بخواهند دولت ارز را تزريق مي کنند. وقتي رئيس جمهور در تلويزيون مي گويد من با صراحت به مردم مي گويم ارز 4200 تومان است اما در مجلس مي گويد ما مي توانيم ارز را با تزريق به مردم ارزان کنيم اين نشان  دهنده عملکرد آقايان است. طبعا در ورزش هم چنين مشکلاتي به وجود مي آيد.من کمي شفاف حرف زدم چون ورزش هم جزوي از همين مملکت است.
عابديني در خصو وضعيت باشگاه ها و پرداخت طلب طلبکاران و اينکه دو باشگاه پرطرفدار ايران به تازگي با برخي طلبکارنشان تسويه کرده اند گفت:تا زماني که دولت تيمداري کند همين اتفاق مي افتد.هر مديري که مي گذاريم چون منصوب به دولت است هزينه در پي خواهد داشت. اين نفرات کار روزانه و روزمره انجام مي دهند و براي آن هزينه رفت و آمد در يافت مي کنند. مردم هم بر نمي تابند حتي يک سال تيم محبوبشان در رقابت با رقيبشان پايين تر قرار بگيرد. اگر اجازه مي دادند اين دو باشگاه در بورس قرار بگيرند اين اتفاق نمي افتاد. به خصوص که اين اتفاق از طرف يک استان به خصوص رقم خورد.
وي با اشاره به قانون بازنشستگي و اينکه خيلي از روسا قبول ندارند که به سن و شرايط بازنشستگي رسيده اند و يا بعضا عنوان مي شود فدراسيون هاي آنها زير نظر دولت اداره نمي شودگفت:من به بحث قانون اساسي بر مي کردم. وقتي در اين مملکت کار فرهنگي مي کنيم قطعا به تجربه بها مي دهيم. يک استاد هر چه با تجربه باشد و به روزتر، کرسي بهتري خواهد داشت. در ورزش هم همين شرايط است. ما بايد اين جايگاه را قائل شويم. از آن طرف قانون اسم بازنشستگي را آورده ولي از آن طرف خيلي از نخبگان ما خانه نشين مي شوند. قانون به صراحت اعلام کرده بازنشستگان نباشند. اين را بايد اصلاح کنند اما زمانبر است. فعلا بايد اين نفرات زحمت کشيده و مو سپيدکرده در خانه بنشينند. اي کاش براي نمايندگان مجلس هم اين سن را پايين مي آوردند!
انتهاي پيام/ا
لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.