مخبر - 1397/06/18 - استارت ملی پوشان برای قهرمانی در امارات؛ این بار نوبت شماست

استارت ملی پوشان برای قهرمانی در امارات؛ این بار نوبت شماست
خبرگزاری آریا- نخستین تمرین تیم ملی فوتبال بعد از اعلام فهرست نهایی بازیکنان برای بازی با ازبکستان عصر دیروز (شنبه) در مجموعه PEC برگزار شد.
استارت ملی پوشان برای قهرمانی در امارات؛ این بار نوبت شماست

استارت ملي پوشان براي قهرماني در امارات؛ اين بار نوبت شماست خبرگزاري آريا- نخستين تمرين تيم ملي فوتبال بعد از اعلام فهرست نهايي بازيکنان براي بازي با ازبکستان عصر ديروز (شنبه) در مجموعه PEC برگزار شد.
به گزارش سرويس ورزشي آريا، تنها غايب اين تمرين سامان قدوس، مهاجم تيم فرانسوي آميان بود که به گفته مدير رسانه پرتغالي ايران، امشب به جمع ملي پوشان ملحق مي شود. غايب اصلي اين تمرين اما کارلوس کي روش بود که برخلاف روزهاي گذشته با لباس شخصي هم به تمرين نيامد. در اين تمرين سبک که در مجموعه PEC برگزار شد، بازيکنان کارهاي بدني انجام دادند که هدايت آن بر عهده ميک مک درموت و ديگو جياچينو بود. در بخشي از تمرين پژمان منتظري و سعيد عزت اللهي براي انجام حرکت تعادلي روي يک قطعه کروي بحث داشتند که مدافع باتجربه تيم ملي اين بازيکن جوان را هل داد و قطعه موردنظر را در اختيار گرفت.
در پست دروازه بان، مدافع مياني، دفاع راست و چپ، هافبک ها و مهاجم نوک سرمربي تيم ملي با انتخاب هاي فراواني روبروست و مي تواند در رقابتي ترين فضاي ممکن بهترين ها را گزينش کند. کي روش براي پست دروازه باني بيرانوند، عابدزاده و حسيني را انتخاب کرد. در حالي که محسن فروزان، رشيد مظاهري و پيام نيازمند نيز شايسته پوشيدن پيراهن تيم ملي بودند. او در دفاع وسط مجيد حسيني، منتظري، پورعلي گنجي و روزبه چشمي را برگزيد. در حالي که نفراتي همچون سيدجلال، خانزاده، پورقاز، سياوش يزداني نيز شايسته حضور در اردو تيم ملي بودند.
در دفاع کنار، وريا غفوري، رامين رضاييان، آرمين سهرابيان، صادق محرمي و ميلاد محمدي حضور دارند. آلترناتيوشان محمد ايرانپوريان، سعيد آقايي، محمد انصاري و حتي ميلاد زکي پوري هستند که شايد اگر چند سال پيش در فوتبال ايران بودند، به فيکس تيم ملي تبديل مي شدند. کي روش براي هافبک دفاعي از اميد ابراهيمي، سعيد عزت اللهي، احسان حاج صفي و علي کريمي بهره مي برد. اين در حالي است که کمال کاميابي نيا، فرشيد باقري، مهدي کياني، احمد نوراللهي و... کيفيت بالايي در ليگ هجدهم ارائه کرده اند و مترصد يک فرصت هستند.
براي پست هافبک هجومي، بازيساز و کناري کادرفني تيم ملي اشکان دژاگه، مسعود شجاعي، مهدي ترابي و قلي زاده را انتخاب کرده است. حالا چهره هاي درخشان فوتبال ايران در اين پست ها؛ محسن مسلمان، سيامک نعمتي، محمدرضا حسيني، فرشيد اسماعيلي و... . وينگرهاي ايران عليرضا جهانبخش، مهدي طارمي و وحيد اميري هستند که شايد بازيکنان بي جانشيني به حساب بيايند اما فراموش نکنيم مرتضي تبريزي، آرمان رمضاني، دانيال اسماعيلي فر و احسان پهلوان نيز فوتباليست هاي بسيار با کيفيتي هستند.
در پست مهاجم نوک تنها اسم کريم انصاري فرد و سامان قدوس به چشم مي آيد. علي عليپور، کاوه رضايي و... رقباي اين بازيکنان به شمار مي آيند.
عليرضا بيرانوند، مرتضي پور علي گنجي، رامين رضاييان، مجيد حسيني، سعيد عزت اللهي، احسان حاج صفي، عليرضا جهانبخش، وحيد اميري، مهدي طارمي، کريم انصاري فرد و [سردار آزمون] 11 مهره اي بودند که در جام جهاني بيش از بقيه به کار گرفته شدند اما بدون شک همين ها نيز هيچ اطميناني براي بازي در جام ملت ها ندارند؛ همانطور که در طول جام جهاني نيز جاي خود را به ديگر بازيکنان دادند و تيم ملي هيچ خلا خاصي را احساس نکرد.
قطعا امکانات فوتبال ايران و همچنين شرايط کشور ايران از عراق بهتر است که نتايج بهتري نسبت به ما در جام ملت هاي 2007 و 2015 کسب کرده است. پس از سخن از زمين تمرين و لباس! بهانه خوبي نيست. چندين سال است که در رنکينگ فيفا رتبه اول آسيا را در اختيار داريم و حالا بايد در ميان ميدان از اين عنوان با قهرماني مان در جام ملت هاي 2019 امارات دفاع کنيم. لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.