مخبر - 1397/06/16 - هاشمی: نسل طلایی به سادگی ساخته نمی شود/ بسکتبال را داخلی ها متحول کرده اند

هاشمی: نسل طلایی به سادگی ساخته نمی شود/ بسکتبال را داخلی ها متحول کرده اند
مربی و کارشناس بسکتبال گفت: آنطور هم که می دانند نسل طلایی به سادگی ساخته نمی شود.
هاشمی: نسل طلایی به سادگی ساخته نمی شود/ بسکتبال را داخلی ها متحول کرده اند

مصطفی هاشمی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد عملکرد تیم ملی بسکتبال و اینکه پیش از این گفته بود تیم ملی قهرمان خواهد شد، گفت: اینکه گفته بودم قهرمان می شوم نظر شخصی ام بوده و به احساساتم باز می گشت. بازیکنان کادر فنی تمام تلاش خود را انجام دادند اما مدال نقره گرفتند

* ما از بیرون نگاه می کنیم و قضاوت ها متفاوت است/ داور مقصر باخت نبود

وی درمورد اینکه تیم ملی به طلا نرسید را چه چیزی می دانید گفت: در برد و باخت ها خیلی عوامل دخیل هستند ما فقط از بیرون به مسائل نگاه می کنیم و یکسری مسائل داخلی است که نمی توان نسبت به آنها قضاوت درستی کنیم. مشاهدات ما فقط از تلویزیون بوده است. چون نگاه من فقط فنی بود این را باید بگویم که حتما در قسمت هایی اشکالی وجود داشته و خود مسئولان تیم ملی هم آنها را گفته اند. درمورد تعویض ها هم که صحبت زیاد می شود همان جمله رامی گویم که ما از بیرون به مسائل نگاه می کنیم و قضاوت ها متفاوت است. شاید تعویض ها اشکال داشته شاید هم اینطور نبوده است. موفقیت و عدم موفقیت یک پکیج است و همه عوامل را باید در نظر بگیریم. 

سرمربی فصل گذشته مهرام درمورد اینکه گفته می شود داوری ها در شکست ایران سهم داشته است عنوان کرد: در یکی دو صحنه روی حامد حدادی خطا شد اما نگرفتند ولی من می گویم علت باخت ما داوری نبود اما به شکست ما کمک کرد. 

* سبک بازی صمد تغییر کرده است/ همه بازیکنان جزو بهترین های آسیا هستند

هاشمی درمورد اینکه صمد نیکخواه بهرامی سبک بازی اش عوض شده و بیشتر پاس می دهد، گفت: در هر مسابقه تفکرات مربی مهم است و هر مربی یک تفکر خاصی دارد و برحسب شناخت از بازیکن تصمیماتی را می گیرد اما این را باید بگویم که صدردصد نوع بازی او تغییر کرده است. حامد حدادی هم در این رقابت ها هرچه در توان داشت گذاشت ما نه تنها ممنون او بلکه از همه بازیکنان تشکر می کنیم آنها جزء بهترین های آسیا هستند. 

* مربی خارجی باید  یک سر و گردن از مربیان ایرانی بالاتر باشد

وی درمورد اینکه صحبت هایی از گوشه و کنار برای حضور مربیان خارجی در تیم ملی می شود تاکید کرد: باید با واقعیت ها زندگی کنیم. اگر می خواهیم مربی خارجی بیاوریم باید بهترین مربی اروپا را بیاوریم که یک سر و گردن از مربیان ایرانی بالاتر باشد. به نظر من این صحبت ها چندان مناسب نیست. من نظرم را قبلا به مسئولان گفته ام. با توجه به پتانسیل داخلی که وجود دارد و اینکه همین پتانسیل داخلی بسکتبال ما را متحول کرده است نباید حاشیه سازی کنیم. اگر نظرهای روی بهترین مربی اروپا باشد درست است در غیر این صورت هیچ کدام دیگر از ایرانی ها بالاتر نیستند. 

وی ادامه داد: مربیان داخلی، باشگا ه ها و بازیکنان خودمان بسکتبال ما را متحول کردند این صحبت ها در مورد مربی خارجی غیرکارشناسی است. ما به مدرس احتیاج داریم مخصوصا در تیم های پایه که انتقال معلومات کنند. اینقدر که در مربی در رده پایه نیاز داریم در بزرگسالان نداریم چون آنها به سطح بالایی رسیده اند. نقاط کور بسکتبال ما در بخش پایه است. ما احتیاج به مدرسان بیشتری داریم که با مربیان پایه در تماس باشند. 

*نسل طلایی به سادگی ساخته نمی شود

این مربی بسکتبال درمورد اینکه دبیر فدراسیون بسکتبال گفته است مربیان تیم ملیبه دنبال ساختن نسل جدیدی با حضور 50-40 بازیکن هستند، گفت: اگر بعد از نسل طلایی که وجود داشت، نسل دیگری ساخته نشده الان هم فکر نمی کنم به سادگی ساخته شود. عماری دبیر فدراسیون و دوست ما است اما وقتی در مقام دبیر صحبت می کند می تواند تعمق بیشتری داشته باشد. یک مربی نمی تواند 50-40 بازیکن بسازد. 50-40 مربی باید دو بازیکن بسازند. ا ین صحبت ها غیرکارشناسی است و امیدواریم قدر بقیه سرمایه های بسکتبال را هم بدانند. همه باید در موفقیت بسکتبال مشارکت داشته باشند. 

* در فضای محدود ره به جایی نخواهیم برد همه باید در بسکتبال کشور دخیل باشند

هاشمی درمورد اینکه آیا فدراسیون از مربیان داخلی برای آینده بسکتبال نظرخواهی کرده است یا خیر، گفت: هیچ صحبتی با ما نشده است و نظری نخواستند. اعتقاد من این است که همه باید در کارهای بسکتبال کشور دخیل باشند چون در فضای محدود و کوچک ره به جایی نخواهیم برد همه بیایند نظرات و دیدگاه های خود را بگویند و شایسته سالاری حاکم باشد. 

*قرار نیست چون اعتقادمان با رئیس فدراسیون یکی نیست به بسکتبال کمک نکنیم

وی درمورد اینکه گفته می شود شاید چون او در انتخابات نظرش غیر از کسی مانند طباطبایی بوده است و به همین دلیل نظری از وی خواسته نمی شود گفت: فکر نمی کنم اینطور باشد همه می دانند اعتقاد من چه بوده است اما این دلیل نمی شود که به بسکتبال کشور و کسی که الان سکان دار فدراسیون است کمک نکنم و اگر آنها این دیدگاه را داشته باشند که نظر من در انتخابات با آنها یکی نبوده و هیچ صحبتی نکنند وضعیت همانند گذشته خواهد بود. باید دموکراسی وجود داشته باشد. قرار نیست وقتی اعتقادمان با کسی یکسان نبود به او کمک نکنیم. 

* صمد کلیات را گفته که چیزهای کوچکی هستند

سرمربی فصل گذشته مهرام  درمورد مصاحبه اخیر صمد نیکخواه بهرامی عنوان کرد: او یکسری کلیات را گفته که چیزهای کوچکی است. با یکسری از صحبت های او موافق نیستم اما به هر حال صمد بازیکن بزرگی است و باید از او قدردانی کنیم. 

* هیچگاه به مسائل شخصی نگاه نمی کنم/ باید بازیکنان و مربیان بیشتری در لیگ شاغل باشند

وی در پایان درمورد اینکه وضعیت لیگ چگونه است و آیا پیشنهادی برای فصل آینده دارد یا خیر، گفت: هیچ پیشنهادی نداشتم و ظاهرا ما وجود خارجی نداریم. اگر بگویم نگران این وضعیت نیستم دروغ گفته ام چون به غیر از اینکه بسکتبال منبع درآمدمان است، عشق مان هم محسوب می شود. تنها من یک نفر مهم نیستم و باید بازیکنان و مربیان بیشتری در لیگ دخیل و شاغل باشند. امیدوارم به مرحله ای برسیم که تیم های زیادی در لیگ حضور داشته باشند و مربیان و بازیکنان شاغل باشند. هیچگاه به مسائل شخصی نگاه نکرده ام. 

انتهای پیام/ک

منبع: فارس

لینک اصل خبر


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.