مخبر - 1397/06/11 - نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا 6.8 درصد

نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا 6.8 درصد
نرخ بیکاری منطقه یورو تا پایان ماه ژوئیه به 8.2 درصد و در اتحادیه اروپا و 6.2 درصد در منطقه یورو رسید. به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، نرخ بیکاری منطقه یورو در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 0.9 درصد کاهش داشته است. نرخ بیکاری حال حاضر کشورهای اروپایی کمترین نرخ بیکاری از سال ...
نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا 6.8 درصد

نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا 6.8 درصد نرخ بیکاری منطقه یورو تا پایان ماه ژوئیه به 8.2 درصد و در اتحادیه اروپا و 6.2 درصد در منطقه یورو رسید.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، نرخ بیکاری منطقه یورو در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 0.9 درصد کاهش داشته است. نرخ بیکاری حال حاضر کشورهای اروپایی کمترین نرخ بیکاری از سال 2008 است. در حال حاضر 16.823 میلیون نفر در اتحادیه اروپا و 13.381 میلیون نفر در منطقه یورو بیکار هستند.

در مقایسه با ماه ژوئن، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا 82 هزار نفر و در منطقه یورو 73 هزار نفر کاهش داشته است. در بین کشورهای اروپایی کمترین نرخ بیکاری مربوط به جمهوری چک با 2.3 درصد بوده است و پس از این کشور، آلمان با 3.4 درصد و لهستان با 3.5 درصد قرار دارند.

از سوی دیگر بیش ترین نرخ بیکاری نیز متعلق به یونان با 19.5 درصد است و پس از این کشور، اسپانیا با 15.1 درصد قرار دارد. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نرخ بیکاری در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه یورو کاهش یافته است.

بیش ترین کاهش شمار بیکاران مربوط به قبرس با 3 درصد، یونان با 2.2 درصد و پرتغال با 2.1 درصد بوده است. در بین جوانان نیز 3.325 میلیون جوان در اتحادیه اروپا و 2.365 میلیون جوان زیر 25 سال در منطقه یورو بیکار بوده اند. نرخ بیکاری جوانان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در اتحادیه اروپا 466 هزار نفر و در منطقه یورو 294هزار نفر کاهش یافته است.

تا پایان ماه ژوئیه نرخ بیکاری جوانان در اتحادیه اروپا 14.8 درصد و در منطقه یورو 16.6 درصد بوده است. کمترین نرخ بیکاری متعلق به آلمان با 6.1 درصد، مالت با 6.3 درصد و جمهوری چک با 6.6 درصد است و بیش ترین نرخ بیکاری نیز در یونان با 39.7 درصد، اسپانیا با 33.4 درصد و ایتالیا با 30.8 درصد مشاهده شده است.

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.