مخبر - 1397/05/08 - واکنش وزارت بهداشت به یک تخلف درمانی

واکنش وزارت بهداشت به یک تخلف درمانی
مدیرکل نظارت بر اعتباربخشی و امور درمان معاونت درمان وزارت بهداشت نسبت به اخباری مبنی بر ارجاع برخی بیماران به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی در حوزه بستری واکنش نشان داد.
واکنش وزارت بهداشت به یک تخلف درمانی

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل نظارت بر اعتباربخشی و امور درمان معاونت درمان وزارت بهداشت نسبت به اخباری مبنی بر ارجاع برخی بیماران به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی در حوزه بستری واکنش نشان داد.

دکتر علیرضا عسگری درباره اخباری مبنی بر فرستادن بیماران در حوزه بستری به خارج از بیمارستان برای تهیه تجهیزات و ملزومات پزشکی، گفت: با آغاز طرح تحول نظام سلامت فرستادن بیمار یا همراهش به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی به خارج از بیمارستان در بیمارستان های دولتی ممنوع شد.

و آنقدر روی این موضوع حساسیت وجود داشت که حتی اگر تخلفی در این زمینه مشاهده می شد تا پای استعفای مسوول آن مرکز درمانی هم پیش می رفتیم.

وی با بیان اینکه با فراگیر شدن این اقدام در سایر بیمارستان ها اعم از خصوصی، عمومی غیر دولتی و...همچنان با همان شدت بر اجرای آن تاکید می کنیم، افزود: البته اخیرا جوی ایجاد شده بود و این شائبه پیش می آمد که از آنجایی که پرداخت های سازمان های بیمه گر به موقع انجام نمی شود و متعاقب آن مراکز درمانی هم به شرکت های تجهیزاتی و دارویی بدهی دارند و دچار مشکل می شوند.

برخی می توانند از این فضای گل آلود استفاده کرده و اجازه دارند که بیماران را برای تهیه تجهیزات و ملزومات پزشکی مورد نیازشان به خارج از بیمارستان بفرستند.

این درحالیست که این کار تخلف است و این موضوع همچنان مورد تاکید جدی وزارت بهداشت، شخص وزیر بهداشت و سیستم درمان کشور است و به هیچ وجه نباید بیمار در حوزه بستری برای تهیه ملزومات و داروهای مورد نیازش به خارج از بیمارستان ارجاع شود.

عسگری با بیان اینکه به صورت پراکنده گزارش هایی از انجام این تخلف توسط برخی مراکز درمانی بویژه در کلان شهرهای کشور داشته ایم، تاکید کرد: البته واقعا این تخلفات محدود و به صورت پراکنده بوده است. وقتی هم به ماجرا ورود می کردیم.

استدلال شان بحث تاخیر بیمه ها، مشکلات مالی مرکز درمانی و امکان در اختیار قرار ندادن تجهیزات و داروی مورد نیاز توسط شرکت های تجهیزاتی و دارویی بود.

در برخورد با این موضوع ورود کرده و در همان مراکز هم از روسای دانشگاه های علوم پزشکی مربوطه خواستیم تا اقدام کنند و مساله حل شد.

مدیرکل نظارت بر اعتباربخشی و امور درمان معاونت درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه بارها اعلام کرده ایم که سامانه 190 وزارت بهداشت آماده دریافت شکایات مردمی است، گفت: مردم هر جا که برای تهیه دارو و ملزومات پزشکی مورد نیازشان به خارج از بیمارستان هدایت شدند.

حتما به سامانه 190 اطلاع دهند تا به صورت آنلاین مساله را پیگیری کنیم. البته اینطور نیست که سامانه 190 فقط شکایات مدت دار را شامل شود، بلکه همان لحظه هم اگر بیمار به مشکلی بر بخورد و به کمک نیاز داشته باشد، مجموعه وزرت بهداشت در 190 به صورت آنلاین و آنی مساله را پیگیری می کنند.

وی درباره نحوه برخورد با مراکز درمانی متخلفی که بیماران را در حوزه بستری برای تهیه ملزومات پزشکی و دارو به خارج از بیمارستان می فرستند، گفت: در صورت مشاهده این تخلفات در وهله اول جلوی تخلف را می گیریم و بلافاصله بعد از اینکه از تخلف آگاه شویم.

با ورود نظارتی که از طریق دانشگاه های علوم پزشکی داریم، از ادامه تخلف جلوگیری و آن را اصلاح می کنیم. حتی تا پای تعویض مدیر خاطی هم پیش می رویم و اگر هم بیمار پرداختی در این زمینه داشته باشد، به او عودت داده می شود.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.