مخبر - 1397/05/08 - شهرستانیها برخلاف تهرانیها دچار ناراحتی روان ناشی از نوسانات ارز و سکه نیستند

شهرستانیها برخلاف تهرانیها دچار ناراحتی روان ناشی از نوسانات ارز و سکه نیستند
معاون کل وزارت بهداشت گفت: مردم شهرهای دیگر برخلاف تهرانی ها گرفتار مشکلات سلامت روان ناشی از نوسانات ارز و سکه نیستند.
شهرستانیها برخلاف تهرانیها دچار ناراحتی روان ناشی از نوسانات ارز و سکه نیستند

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، دکتر ایرج حریرچی در هشتاد و دومین نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که سوال می شود، تاثیر نرخ ارز بر قیمت دارو و تجهیزات پزشکی است و حتی در بعضی موارد نظرات و انتظاراتی در مورد تعرفه های پزشکی بیان می شود که با توجه به سیاست دولت و مجلس مبنی بر تخصیص ارز کافی با نرخ دولتی برای تامین این موارد، خیلی واضح اعلام می کنم قیمت دارو و تجهیزات پزشکی در کشور هیچ ارتباطی با قیمت ارز آزاد ندارد و همان طور که اعلام کردیم رشد قیمت مجموع سبد دارویی کشور زیر نرخ تورم و فقط معادل 9% برای کل سال 97 است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: با کمال شفافیت تاکید می کنم که 98 درصد داروی مصرفی کشور در داخل کشور تولید می شود و با تدابیر و اقدامات انجام شده و فعالیت شبانه روزی وزیر بهداشت و خدمتگزاران مردم در حوزه سلامت، هم اکنون کمبود دارو مطابق روال چهار سال گذشته و مشابه کشورهای غربی در حد 1 الی 1.5% کل داروی مصرفی کشور است.

حریرچی تصریح کرد: به همین دلیل تاکید می کنم که رسانه ها، داروسازان و پزشکان و خصوصا بیماران و مردم، نگران دارو نباشند و جنگ روانی و اقدامات دشمنان را با صلابت شکست دهند.

وی بیان داشت: در مورد تعرفه خدمات و میزان حقوق و دستمزد هم عرض می کنم، روال قانونی تعیین میزان تعرفه و دستمزد برای تمام مشاغل مشخص است و قاعدتا روال تعیین دریافتی های پزشکان و پرستاران و کارکنان حوزه سلامت، مشابه سایر مشاغل نظیر اساتید دانشگاه، کارکنان دولت، کارگران و اصناف مختلف خواهد بود.

حریرچی ادامه داد: تحریم دوره قبل بسیار سخت تر از تحریم های است که پیش روی داریم، و با تدبیر و امید می توان تورم را کنترل کرد بنابراین همانطور که به اخبار صحیح نیاز داریم باید اعتماد بین مسولان و مردم نیز جاری باشد و با امید این مرحله را عبور کنیم.

وی درباره تخلفات تعرفه ای ویزیت پزشکان متخصص که در تهران بسیار است و در شهرستانها بسیار کمتر است، تصریح کرد: متاسفانه برخی از این پزشکان متخصص جزو متخصصانی نیز هستند که مدعی هم هستند و حتی کار خیر نیز می کنند ولی بیشتر از تعرفه دولتی ویزیت دریافت می کنند و کار آنها باعث خدشه به اعتماد بین پزشکان و مردم می کنند.

وی با صحه گذاشتن به انتقاد درباره اینکه چرا یک فروشنده و دستفروش کارتخوان دارد ولی در مطب پزشکان کارتخوان وجود ندارد، گفت: نباید این روپوش سفید پزشکی با چند لکه کوچک لکه دار شود، ولی مردم و رسانه ها نیز حتما تلخلفات تعرفه سرپایی را به سامانه 190 وزارت بهداشت اطلاع دهند.

حریرچی ادامه داد: ولی وزارت بهداشت نیز اهرمی برای اجبار کردن پزشکان برای گذاشتن کارت خوان در مطب ها ندارد ولی تقاضا داریم پزشکان در مطب ها کارتخوان لحاظ کنند زیرا نداشتن کارتخوان در مطب ها نوعی کم لطفی است و اگر این مسئله ادامه یابد احتمالا مردم و منتقدین از مجلس تقاضای وضع قانونی برای اجار کردن کارتخوان در مطب پزشکان کنند.

حریرچی گفت: همچنین در همین جا از کل پزشکان، داروسازان، پرستاران و تمام کارکنان حوزه سلامت که علی رغم تاخیر بیش از چندین ماهه در دریافتی کارانه به خدمت شبانه روزی به مردم مشغول هستند، کمال تشکر و تقدیر انجام می شود و تاکید می شود که خود جامعه پزشکی و سازمان نظام پزشکی مراقب تعداد معدودی افراد متخلف در زمینه تعرفه باشند.

وی خاطرنشان کرد: البته وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی، سازمان تعزیرات حکومتی و سایر دستگاههای نظارتی به وظایف ذاتی خود در نظارت و برخورد با متخلفین به صورت تشدید یافته در شرایط فعلی خصوصا عمل خواهند کرد. از بیماران و مردم هم می خواهم که هر گونه تخلفی اعم از تعرفه ایی و سایر موارد نظیر کمبود اقلام یا ارجاع به خارج بیمارستان را به شماره 190 اعلام کنند.

انتهای پیام/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
وزارت بهداشت   بیمار   تورم   دستمزد   نرخ تورم   اصناف   ارز و سکه   کمبود دارو   پرستاران   لطفی   کارانه   سازمان نظام پزشکی   وزیر بهداشت   مشاغل   کارتخوان   قیمت دارو   ویزیت   میزان حقوق   کارت خوان   قیمت دلار   دکتر ایرج حریرچی   حکومت اسلامی   کارکنان دولت   کشورهای غربی   تدبیر و امید   پزشکی   ویزیت پزشکان   نشست خبری   دارو  
اخبار مرتبط
تهیه داروی گران سفره مردم را کوچک می کند
شفا آنلاین
«فرصت زندگی را از پسر کوچک من نگیرید»
ایسنا
توصیه های وزارت بهداشت به زائران اربعین
صبحانه با خبر
توصیه های وزارت بهداشت به زائران اربعین/استفاده نادرست از سرم ها و ویتامین های تزریقی
ساعت 24
هر 1000 تومان گرانی دلار، مرا 1000 پله از بچه ام دور می کند
فرادیبد
هر 1000 تومان گرانی دلار مرا 1000 پله از بچه ام دور می کند
اقتصاد آنلاین
لیست قیمت داروهای گران شده/ دارو از اسمارتیز و نان هم ارزان تر است
خبرگزاری دانشجو
دارو از اسمارتیز و نان هم ارزان تر است! +لیست
صبحانه با خبر
دارو از اسمارتیز و نان هم ارزان تر است!+ لیست قیمت داروهای گران شده
گیلان خبر
دارو از اسمارتیز و نان هم ارزان تر است!
حزب الله نیوز
دارو از اسمارتیز هم ارزان تر است
شعار سال
ادعای عجیب وزارت بهداشتی ها
افکار نیوز
ادعای عجیب وزارت بهداشتی ها: دارو از اسمارتیز هم ارزان تر است
مشرق نیوز
کاهش تورم حوزه سلامت برای نخستین بار/ احتمال افزایش قاچاق معکوس دارو
سلامت نیوز
اخبار مرتبط
bltشفا آنلاین : تهیه داروی گران سفره مردم را کوچک می کند
bltایسنا : «فرصت زندگی را از پسر کوچک من نگیرید»
bltصبحانه با خبر : توصیه های وزارت بهداشت به زائران اربعین
bltساعت 24 : توصیه های وزارت بهداشت به زائران اربعین/استفاده نادرست از سرم ها و ویتامین های تزریقی
bltفرادیبد : هر 1000 تومان گرانی دلار، مرا 1000 پله از بچه ام دور می کند
bltاقتصاد آنلاین : هر 1000 تومان گرانی دلار مرا 1000 پله از بچه ام دور می کند
bltخبرگزاری دانشجو : لیست قیمت داروهای گران شده/ دارو از اسمارتیز و نان هم ارزان تر است
bltصبحانه با خبر : دارو از اسمارتیز و نان هم ارزان تر است! +لیست
bltگیلان خبر : دارو از اسمارتیز و نان هم ارزان تر است!+ لیست قیمت داروهای گران شده
bltحزب الله نیوز : دارو از اسمارتیز و نان هم ارزان تر است!
bltشعار سال : دارو از اسمارتیز هم ارزان تر است
bltافکار نیوز : ادعای عجیب وزارت بهداشتی ها
bltمشرق نیوز : ادعای عجیب وزارت بهداشتی ها: دارو از اسمارتیز هم ارزان تر است
bltسلامت نیوز : کاهش تورم حوزه سلامت برای نخستین بار/ احتمال افزایش قاچاق معکوس دارو
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.