مخبر - 1397/05/08 - کمبود دارو مشابه کشور های غربی و 2 درصد بازار است/مردم نگران دارو نباشند

کمبود دارو مشابه کشور های غربی و 2 درصد بازار است/مردم نگران دارو نباشند
سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: مردم و بیماران نگران کمبود دارو نباشند.کمبود دارو مطابق روال 4 سال گذشته و مشابه کشورهای غربی یعنی یک تا دو درصد حجم بازار است.
کمبود دارو مشابه کشور های غربی و 2 درصد بازار است/مردم نگران دارو نباشند

کمبود دارو مشابه کشور های غربی و 2 درصد بازار است/مردم نگران دارو نباشند

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان ، ایرج حریرچی روز دوشنبه در نشست خبری هفتگی با اهالی رسانه، در ابتدا به ارائه گزارشی از مهم ترین رویداد ها و اخبار حوزه سلامت در روز های اخیر پرداخت و در ادامه پاسخگوی سئوالات خبرنگاران بود.

وی با بیان این مطلب که 98 درصد داروی مصرفی کشور در داخل تامین می شود، افزود: صریحا اعلام می کنم که ارز دارو هیچ ارتباطی با ارز آزاد ندارد و مردم نگران نباشند.

حریرچی ادامه داد: بازار دارو رصد می شود و با هر گونه تخلف و قصور در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، به شدت برخورد می شود.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، شرکت های خارجی و داخلی که بخواهند سنگ اندازی کنند، از سیستم ما حذف خواهند شد.

وی افزود: کمبود دارو در حد یک تا دو درصد بازار دارویی کشور است.

سخنگوی وزارت بهداشت تأکید کرد: داروسازان، بیماران و رسانه ها در این زمینه نگران نباشند و جنگ روانی دشمن را شکست دهند.

حریرچی در مورد موضوع حقوق و دستمزد همچنین تعرفه ها گفت: روال تعرفه و دستمزد برای همه مشاغل مشخص است و روال دریافتی پزشکان و پرستاران مشابه سایر مشاغل همچون اساتید، کارمندان، کارگران و اصحاب مختلف است.

وی از همه پزشکان،داروسازان و پرستاران که علی رغم تأخیر دریافتی کارانه ها 24 ساعته به مردم خدمت می کنند قدردانی کرد و اظهار داشت: جامعه پزشکی و سازمان نظام پزشکی مراقب افراد معدود متخلف باشند و البته سازمان هایی همچون تعزیرات نیز در این زمینه به وظیفه خود عمل می کند و مردم هم می توانند تخلفات را از طریق شماره 197 اطلاع دهند.

انتهای پیام/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
وزارت بهداشت   بیمار   ارز   دستمزد   کمبود دارو   پرستاران   کارانه   سازمان نظام پزشکی   ایرج حریرچی   مشاغل   تعزیرات   کشورهای غربی   سنگ اندازی   پزشکی   قصور   بازار   نشست خبری   دارو  
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.