مخبر - 1397/05/08 - کمبود دارو مشابه کشور های غربی و 2 درصد بازار است/مردم نگران دارو نباشند

کمبود دارو مشابه کشور های غربی و 2 درصد بازار است/مردم نگران دارو نباشند
سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: مردم و بیماران نگران کمبود دارو نباشند.کمبود دارو مطابق روال 4 سال گذشته و مشابه کشورهای غربی یعنی یک تا دو درصد حجم بازار است.
کمبود دارو مشابه کشور های غربی و 2 درصد بازار است/مردم نگران دارو نباشند

کمبود دارو مشابه کشور های غربی و 2 درصد بازار است/مردم نگران دارو نباشند

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان ، ایرج حریرچی روز دوشنبه در نشست خبری هفتگی با اهالی رسانه، در ابتدا به ارائه گزارشی از مهم ترین رویداد ها و اخبار حوزه سلامت در روز های اخیر پرداخت و در ادامه پاسخگوی سئوالات خبرنگاران بود.

وی با بیان این مطلب که 98 درصد داروی مصرفی کشور در داخل تامین می شود، افزود: صریحا اعلام می کنم که ارز دارو هیچ ارتباطی با ارز آزاد ندارد و مردم نگران نباشند.

حریرچی ادامه داد: بازار دارو رصد می شود و با هر گونه تخلف و قصور در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، به شدت برخورد می شود.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، شرکت های خارجی و داخلی که بخواهند سنگ اندازی کنند، از سیستم ما حذف خواهند شد.

وی افزود: کمبود دارو در حد یک تا دو درصد بازار دارویی کشور است.

سخنگوی وزارت بهداشت تأکید کرد: داروسازان، بیماران و رسانه ها در این زمینه نگران نباشند و جنگ روانی دشمن را شکست دهند.

حریرچی در مورد موضوع حقوق و دستمزد همچنین تعرفه ها گفت: روال تعرفه و دستمزد برای همه مشاغل مشخص است و روال دریافتی پزشکان و پرستاران مشابه سایر مشاغل همچون اساتید، کارمندان، کارگران و اصحاب مختلف است.

وی از همه پزشکان،داروسازان و پرستاران که علی رغم تأخیر دریافتی کارانه ها 24 ساعته به مردم خدمت می کنند قدردانی کرد و اظهار داشت: جامعه پزشکی و سازمان نظام پزشکی مراقب افراد معدود متخلف باشند و البته سازمان هایی همچون تعزیرات نیز در این زمینه به وظیفه خود عمل می کند و مردم هم می توانند تخلفات را از طریق شماره 197 اطلاع دهند.

انتهای پیام/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.