مخبر - 1397/04/27 - عادل برود؟

عادل برود؟
روح الله صالحی
عادل برود؟

از اولین باری که آن پسر لاغر اندام رنگ پریده در برنامه مرحوم منوچهر نوذری در مقابل سوال اسطوره فوتبال برزیل به جای پله گفت: «ادسون آرانتس دو ناسیمیونتو» از آن نگاه سراسر خاص نوذری تا قبول شدن بعد از چند بار تست دادن گزارشگری یک راز نهفته است: «تلاش برای بهتر شدن»

عادل هنوز فردوسی پور نبود و هیچ کس هم او را جدی نمی گرفت این طبیعت ماست چون زیاد داریم بنابراین جدی نمی گیریم. مثل همین آب یا برق که دارد کم کم قلقلک می دهد، دیدی گفتم میام سروقت شما...

عادل حتی وقتی برنامه نود را به سبک برنامه مشهور تلویزیون ایتالیا البته با طعم ورزش و مردم عصا قورت داده بهرام شفیع، در کلوزآپ اجرا کرد بازهم کسی جدی اش نگرفت.

این که عادل چطور به لقب «خان» رسید چطور برند شد. هوش و ممارست و رنج و رنج و... تمام ارکان لازم فرمول موفقیت را کنار هم مخلوط کرد تا وانفسای بی جک و جانی تلویزیون، برنامه نود نزدیک به دو دهه یکه تاز باشد. مجله ٔنیوزویک در سال 2009، به دلیل محبوبیت گسترده، او را به عنوان یکی از بیست فرد قدرتمند ایران انتخاب کرد.

ایرانی ها چکیده مثل «به دانه مویز گرمی اش می شود و به قاشق ماست سردی اش» خوب شروع می کنیم اما تمام کننده های بدی هستم حتی بد تر از ضربه مهدی طارمی در دقیقه آخر بازی ایران و پرتغال که اتفاقا چند روز بعد شبیه آن صحنه نصیب مانژوکیچ شد او توانست.

تمام کنندگی ما به حدی است که چند سال می شود که منتظریم عادل بیفتد و یکی از این چند هزار پوست خربزه و هندوانه افاقه کند و او باز باهوش تر است.

این که او چطور آموخته است صغری و کبری بچیند تا کسی متوجه جاگیری هایش نشود، مسأله حادی است که نگران کننده پیش می رود و این به مسأله حافظه کوتاه مدت ایرانی ها بر می گردد که زود تاریخ یادشان می رود و حتی باید تاریخ معاصر را پاس کرد و نمره آورد و کسی این وسط یادش نمی آید علی دایی، قلعه نوعی هم سرمربی تیم ملی بوده اند اما جا گیری فردوسی پور در قبال کیروش این بوده که بتواند سانتر از جناحین را مشت کند.

کیروش مربی خوبی بود و به تیم ملی شخصیت داد اما آیا باید با همین شکل دفاعی او را نگه داریم؟ و عادل فردوسی پور متهم به رفت و آمدهای شبانه با سرمربی تیم ملی باشد تا حتی به قدر محکوم کردن داور استرالیایی ضعف تیم ملی در جام ملت های آسیا را پوشش دهد؟

فوتبال دهه نود میلادی، دفاع تیمی و ضربات ایستگاهی بود بعد ما هیجان زده از تیکی تاکا محو بارسلونا و اسپانیا شدیم به همین راحتی حواس مان نبود فوتبال امروز جهان میانه زمین می چرخد نه توی هیجده قدم خودی، این یعنی ما به فکر جدید نیاز داریم.

تلوزیون این را فهمید که باید بار را از دوش عادل فردوسی پور بردارد و حالا خندوانه و ماه عسل رقیب های جدی هستند اما جا گیری و تمام کنندگی نود را ندارند.

هرچند نامه خداحافظی عادل فردوسی پور از برنامه سازی برای تلویزیون جعلی درآمد. اما نیامدن پویول به برنامه 2018 و قهر چند ساعته فردوسی پور نشانه ای از یک تکانه اساسی در بدنه برنامه سازی ورزش در ایران است و باید از تک تازی بکاهند.

ابزار برای در اوج ماندن فردوسی پور هست و می تواند در فضای مجازی با فراغ بال بیشتر دست به خلاقیت بزند اما این یک زلزله برای سیستم تلوزیون ایران خواهد بود که بعد از آن خانه های مقاوم تری بسازد و با خراب کردن تمام پل ها بعید به نظر می رسد که بشود.

عادت، دو سویه دارد این که دوشنبه شب ها اگر جنجالی در برنامه نود نیفتد می گویم خوب نبود و اگر شبیه دعوا با نماینده اراک بر سر انتقال تیم نفت تهران باشد زیر پوست خواب از سرمان می پرد.

به هرحال دو دهه در اوج ماندن کم چیزی نیست اما بتوان در اوج کفش ها را آویخت مهم است تا در ورزشگاه آزادی برای تو بازی خداحافظی برگزار کنند، بهتر از وقتی است که برای رکورد شکنی انواع و اقسام فحش ها تحمل کرد و بعد رفت که رفت.

منبع: عصرایرانمحتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
زلزله   فوتبال   ماه عسل   بارسلونا   پرتغال   لاغر   برنامه نود   نفت تهران   مهدی طارمی   هندوانه   اسپانیا   اراک   علی دایی   فرمول   تیکی تاکا   پویول   مانژوکیچ   عادل فردوسی پور   گزارشگری   استرالیایی   کلوزآپ   محبوبیت   ورزش و مردم   ملت های آسیا   خربزه   خلاقیت   روح الله صالحی   بهرام شفیع   حواس   گرمی   تلوزیون   تیم ملی   درآمد   فضای مجازی  
اخبار مرتبط
دعوا دم در خانه، جلو چشم همسایه / همه حواشی پررنگ تلویزیون که عمومی شدند
صراط
تلویزیون کویر نیست!
برنا نیوز
دلیل عدم پخش 90 برای دومین هفته متوالی/ ابعاد جدید اختلاف عادل و مدیران شبکه سه
جام نیوز
دلیل عدم پخش 90 برای دومین هفته متوالی
افکار نیوز
واکنش دو روزنامه اصولگرا به موضوع «فردوسی پور»
اعتدال
واکنش دو روزنامه اصولگرا به موضوع «فردوسی پور»: معضل «مجری سالاری» در صداوسیما باید رفع شود
سیتنا
واکنش دو روزنامه اصولگرابه موضوع «فردوسی پور»
ایسنا
فاسدان فوتبالی نفس راحت می کشند
تدبیر و امید
موافقان و مخالفان برخورد صداوسیما با فردوسی پور چه می گویند؟
انصاف نیوز
فاسدان فوتبالی دو هفته است نفس راحت می کشند
ایران اکونومیست
مهمترین خبرهای اخیر دنیای ورزش/ از صدر نشینی ایران در جمع برترین های جهان تا تضعیف برنامه نود
شفقنا
ورزش ومردم پس از30سال بدون شفیع روی آنتن رفت
تابناک
بهرام شفیع اهل «یقه گیری» نبود
اعتدال
«ورزش ومردم» تا 350 سال دیگر می تواند پخش شود!
ایسنا
صدای گرم بهرام شفیع خاطره ساز بود
ایسنا
وقتی بازیکن از طاقچه بالا فوتبال را می بیند/ سردار آزمون باید «بایکوت» شود نه دعوت!
باشگاه خبرنگاران
اخبار مرتبط
bltصراط : دعوا دم در خانه، جلو چشم همسایه / همه حواشی پررنگ تلویزیون که عمومی شدند
bltبرنا نیوز : تلویزیون کویر نیست!
bltجام نیوز : دلیل عدم پخش 90 برای دومین هفته متوالی/ ابعاد جدید اختلاف عادل و مدیران شبکه سه
bltافکار نیوز : دلیل عدم پخش 90 برای دومین هفته متوالی
bltاعتدال : واکنش دو روزنامه اصولگرا به موضوع «فردوسی پور»
bltسیتنا : واکنش دو روزنامه اصولگرا به موضوع «فردوسی پور»: معضل «مجری سالاری» در صداوسیما باید رفع شود
bltایسنا : واکنش دو روزنامه اصولگرابه موضوع «فردوسی پور»
bltتدبیر و امید : فاسدان فوتبالی نفس راحت می کشند
bltانصاف نیوز : موافقان و مخالفان برخورد صداوسیما با فردوسی پور چه می گویند؟
bltایران اکونومیست : فاسدان فوتبالی دو هفته است نفس راحت می کشند
bltشفقنا : مهمترین خبرهای اخیر دنیای ورزش/ از صدر نشینی ایران در جمع برترین های جهان تا تضعیف برنامه نود
bltتابناک : ورزش ومردم پس از30سال بدون شفیع روی آنتن رفت
bltاعتدال : بهرام شفیع اهل «یقه گیری» نبود
bltایسنا : «ورزش ومردم» تا 350 سال دیگر می تواند پخش شود!
bltایسنا : صدای گرم بهرام شفیع خاطره ساز بود
bltباشگاه خبرنگاران : وقتی بازیکن از طاقچه بالا فوتبال را می بیند/ سردار آزمون باید «بایکوت» شود نه دعوت!
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.